"Trójka do potęgi" - zdradzamy kolejne szczegóły!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 11:10
"Trójka do potęgi" będzie miała w sobie coś z "Wojny domowej" zapowiada Wojciech Zimiński, autor adaptacji sztuki. Jak mówi jedna z niespodzianek przygotowanych na wyjątkowe przedstawienie "Trójka do potęgi” związana jest z postacią z telewizyjnego serialu.
Audio
  • "Trójka do potęgi" zdradzamy kolejne szczegóły! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Trójka do potęgi: Anna Nehrebecka i Mateusz Damięcki
"Trójka do potęgi": Anna Nehrebecka i Mateusz DamięckiFoto: Wojciech Adam Jurzyk

- 16 grudnia w Sali Kongresowej będzie wyjątkowe przedstawienie. W ten wieczór wróci na deski spektakl "Trójka do potęgi". Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach - zapowiadał wcześniej Trójkowa specjalistka od koncertowych zadań specjalnych Zofia Sylwin.

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie komedii kryminalnej Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat.

- Ponieważ to była niezwykła przygoda, postanowiliśmy zafundować ją sobie i słuchaczom oraz widzom jeszcze raz, ale w nowej odsłonie. Stąd w tej detektywistycznej opowieści pojawił się nowy wątek, a więc także nowa postać. Na scenie zobaczymy też kilkunastu nowych artystów. O nowej postaci możemy tylko powiedzieć, że będzie uporczywa i będzie chciała za wszelką cenę dorobić. A jak będzie dorabiać, to Państwo zobaczą – zapowiadał w Trójce Wojciech Malajkat.

Na teatralnych deskach spotkali się profesjonalni aktorzy, m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Mateusz Damięcki, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski oraz aktorzy-amatorzy, tacy jak dziennikarze Trójki: Agnieszka Szydłowska, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki. Wyjątkowych twarzy i głosów nie zabraknie i w tym roku.

Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z dotychczasowych spektakli >>

Dochód z tegorocznego, grudniowego spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. - Zakład opiekuje się bardzo ciężko chorymi dziećmi, często porzuconymi tuż po urodzeniu. Bardzo chcemy pomóc i dlatego ten spektakl jest wydarzeniem bardzo pięknym i bardzo ważnym. I mamy nadzieje, że nasi Słuchacze będą z nami – dodaje Zofia Sylwin.

Bilety są do kupienia na stronie eventim.pl

Słuchacze Trójki bardzo dobrze poznali już podopiecznych zakładu, pomagając im przy okazji poprzednich akcji.

(ed, ei, gs)

Zobacz więcej na temat: Przedstawienie Trójka do Potęgi

Czytaj także

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka do potęgi" podbiła serca pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 21:00
- To było szalenie lekkie, radosne i w tym była zabawa, autentyczna zabawa widzów i aktorów - mówił tuż po zakończeniu przedstawienia "Trójka do potęgi” prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Bralczyk: Trójka serwuje zabawę słowem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 21:51
- Absurdalności, które dziś tak szczególnie bawiły publiczność, miały w sobie posmak dawnej Trójki, jeszcze z lat 70., która bodaj najwcześniej zaczęła nas zapoznawać z formami humoru atrakcyjnymi do dziś - mówił prof. Jerzy Bralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczny sukces "Trójki do potęgi"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 08:00
Barbara Marcinik: Spektakl "Trójka do potęgi", poza tym, że jest fantastycznym żartem, zdarzeniem towarzyskim, ma w sobie niezwykły potencjał i świeżość teatralną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca "Trójka do potęgi"! Będzie nowa postać...

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 09:30
- 16 grudnia w Sali Kongresowej będzie wyjątkowe przedstawienie. Tylko w ten jeden wieczór wróci na deski spektakl "Trójka do potęgi". Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach - mówi Zofia Sylwin.
rozwiń zwiń