X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tabloid jest armią i bastionem zwykłego człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:16
Tabloidy towarzyszyły czytelnikom właściwie od chwili powstania rynku prasowego w Polsce. Dziś jedna z polskich gazet tego typu obchodzi swoje 10-lecie.
Audio
  • "Tabloid jest armią i bastionem zwykłego człowieka" (Trójka/Zapraszamy do Trójki - ranek)
Tabloid jest armią i bastionem zwykłego człowieka
Foto: lusi/sxc.hu/cc

Redaktor naczelny "Faktu" - bo o nim mowa - Grzegorz Jankowski przyznaje, że od czasu, kiedy 10 lat temu na rynku pojawił się pierwszy numer kierowanego przez niego tabloidu, na rynku prasowym zmieniło się w zasadzie wszystko. - Można powiedzieć, że przeszliśmy z XIX wieku w XXI - ocenia. Wyjaśnia, że jeszcze 10 lat temu rynek dziennikarski był postrzegany przez pryzmat dzienników, liczył się papier. - Nikt nie myślał o internecie, nie było tylu portali informacyjnych, co teraz. To był rynek wydawców, dziennikarzy. Dziś rynek jest kreowany przez samych czytelników - podkreśla.

Jak wyjaśnia medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Maciej Mrozowski, tabloidy mają w Polsce swoją tradycję. - Na przykład w okresie międzywojnia był wydawany w Krakowie IKC "Ilustrowany Kurier Codzienny". To był naprawdę przyzwoity, w cudzysłowie, bo w istocie - nieprzyzwoity, tabloid co się zowie. Można było w nim przeczytać o skandalach, seksie i zbrodniach - mówi gość poranka w radiowej Trójce.
Prof. Mrozowski tłumaczy, że świat skonstruowany przez tabloidy ma taką budowę, że w centrum tego świata są czytelnicy, a więc normalni, zacni, przyzwoici ludzie. Świat tych ludzi atakowany jest z góry przez różnego rodzaju elity, które chcą żerować na zwykłych obywatelach; z dołu przez zboczeńców i bandytów, a więc wykolejeńców, którzy łamią prawo i zagrażają ludziom; z boku zaś przez "obcych". - Zwykły człowiek jest zbyt słaby, by się bronić, więc potrzebuje tabloidu, który jest jego armią i bastionem, który pilnuje tego świata - objaśnia medioznawca.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotowała Anna Rokicińska.
Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.
(kk)

Zobacz więcej na temat: dziennikarstwo fakt media

Czytaj także

Dziennikarz TVP przed sądem za udawanie uchodźcy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 17:21
Endy Gęsina Torres ujawnił w jakich warunkach przetrzymywani są nielegalni imigranci w białostockim strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucyjne zmiany w dzienniku "Financial Times"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 21:44
Brytyjski "Financial Times" zamierza w pierwszej połowie 2014 roku przejść na jedno globalne wydanie drukowane zamiast obecnych aktualizowanych edycji.
rozwiń zwiń