Co Kate Bush zawdzięcza gitarzyście Pink Floyd?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 13:50
- David Gilmour to mój idol i przyjaciel. Gdyby nie on cała moja kariera potoczyłaby się inaczej – mówi Kate Bush w kolejnym odcinku cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza.
Audio
  • Kate Bush: kiedy David Gilmour mnie poznał, byłam tylko dzieciakiem piszącym piosenki (Zapraszamy do Trójki - ranek )
Kadr z teledysku do piosenki Kate Bush The Sensual World
Kadr z teledysku do piosenki Kate Bush "The Sensual World"Foto: youtube.com

Kate Bush nie ukrywa, że David Gilmour, który, zauroczony talentem młodej artystki, przedstawił ją osobom w wytwórni płytowej EMI, był odważny stawiając ma nieznaną dziewczynę. – Kiedy mnie poznał, byłam tylko dzieciakiem piszącym piosenki – mówi Bush.

Kate Bush to kolejna bohaterka muzycznego kąciku Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory w audycji dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a ostatnio Franka Zappy .

The Sensual World – album Kate Bush wydany w 1989 roku.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(ah)

Zobacz więcej na temat: Kate Bush MUZYKA Piotr Metz

Czytaj także

Afrojax: Kate Bush jest miłością mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:00
Lider Afro Kolektywu nie opowiadał w Trójce o rewelacyjnej płycie "Piosenki po polsku", lecz o swoich zaskakujących fascynacjach muzycznych. Na "Liście osobistej" Afrojaxa nie zabrakło brazylijskiej klasyki i arabskiego popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: urodziłam się i od razu słuchałam Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 12:35
- Zaczęłam śpiewać późno, w wieku 16 lat. Ale już wcześniej miałam skłonność do totalnego zakochiwania się w muzyce. To zostało mi do dziś - mówi Mela Koteluk. Koncert debiutantki już jutro w Trójce!
rozwiń zwiń