Elton John - muzyczny idol Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 09:20
- Większość moich utworów jest bardzo osobista i intymna, jestem też nieśmiała jeżeli chodzi o prezentowanie moich pomysłów – mówi Kate Bush w kolejnym odcinku cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza.
Audio
  • Elton John - muzyczny idol Kate Bush (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kadr z teledysku do piosenki Rocketman Kate Bush
Kadr z teledysku do piosenki "Rocketman" Kate Bush Foto: youtube.com

Elton John był muzycznym idolem Kate Bush odkąd skończyła 11 lat. Jej wersja piosenki "Rocket Men" nagrana na składankę "Two Rooms” poświęconą twórczości Eltona, została w jednym z plebiscytów uznana najlepszym coverem wszechczasów.

>>> Co Kate Bush zawdzięcza gitarzyście Pink Floyd?

Piosenkę zmiksował "nadworny" współpracownik Kate Del Palmer, bez którego Kate nie wyobraża sobie nagrań.

Kate Bush to kolejna bohaterka muzycznego kąciku Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory w audycji dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a ostatnio Franka Zappy .

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(ah)

Zobacz więcej na temat: Kate Bush MUZYKA Piotr Metz

Czytaj także

Afrojax: Kate Bush jest miłością mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:00
Lider Afro Kolektywu nie opowiadał w Trójce o rewelacyjnej płycie "Piosenki po polsku", lecz o swoich zaskakujących fascynacjach muzycznych. Na "Liście osobistej" Afrojaxa nie zabrakło brazylijskiej klasyki i arabskiego popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: urodziłam się i od razu słuchałam Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 12:35
- Zaczęłam śpiewać późno, w wieku 16 lat. Ale już wcześniej miałam skłonność do totalnego zakochiwania się w muzyce. To zostało mi do dziś - mówi Mela Koteluk. Koncert debiutantki już jutro w Trójce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Kate Bush zawdzięcza gitarzyście Pink Floyd?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 13:50
- David Gilmour to mój idol i przyjaciel. Gdyby nie on cała moja kariera potoczyłaby się inaczej – mówi Kate Bush w kolejnym odcinku cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza.
rozwiń zwiń