Żądze Kate Bush: od razu wiedziałam, że muszę to mieć

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 11:15
- Miałam dużo szczęścia, bo byłam w studiu nagraniowym podczas prezentacji nowego urządzenia, na jego bardzo wczesnym etapie. Wiedziałam, że muszę mieć ten sprzęt - mówi Kate Bush o tzw. Fairlight Sampler w kolejnym odcinku cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza.
Audio
  • Żądze Kate Bush: od razu wiedziałam, że muszę go mieć (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kadr z teledysku Kate Bush - Wild Man
Kadr z teledysku Kate Bush - "Wild Man" Foto: Printscreen/youtube

Produkowany przez firmę Fairlight Instruments system Fairlight Sampler był absolutną nowością w świecie muzycznym. - Od razu wiedziałam, że muszę go mieć, że będzie bardzo ważnym elementem mojej twórczości - podkreśla artystka.
Fairlight Sampler składał się z komputera sterującego, wyposażonego w napęd dyskietek, klawiatury alfanumerycznej, monitora oraz klawiatury muzycznej. Jego produkcję rozpoczęto w 1979 roku.

>>> Co Kate Bush zawdzięcza gitarzyście Pink Floyd?

Kate Bush to kolejna bohaterka muzycznego cyklu Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory w audycji dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a ostatnio Franka Zappy .

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(ah)

Zobacz więcej na temat: Kate Bush MUZYKA Piotr Metz

Czytaj także

Afrojax: Kate Bush jest miłością mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:00
Lider Afro Kolektywu nie opowiadał w Trójce o rewelacyjnej płycie "Piosenki po polsku", lecz o swoich zaskakujących fascynacjach muzycznych. Na "Liście osobistej" Afrojaxa nie zabrakło brazylijskiej klasyki i arabskiego popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: urodziłam się i od razu słuchałam Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 12:35
- Zaczęłam śpiewać późno, w wieku 16 lat. Ale już wcześniej miałam skłonność do totalnego zakochiwania się w muzyce. To zostało mi do dziś - mówi Mela Koteluk. Koncert debiutantki już jutro w Trójce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Kate Bush zawdzięcza gitarzyście Pink Floyd?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 13:50
- David Gilmour to mój idol i przyjaciel. Gdyby nie on cała moja kariera potoczyłaby się inaczej – mówi Kate Bush w kolejnym odcinku cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza.
rozwiń zwiń