Dzięki Słuchaczom zebraliśmy ponad 80 tys. zł dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 19:30
Dzięki niezawodnym Słuchaczom Trójki w drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zebraliśmy dla podopiecznych fundacji SYNAPSIS 68 200 zł. Najwyższą sumę - 25 tys. zł - zaproponował pan Andrzej za obraz Jana Wołka. W czasie trwania audycji wysyłali Państwo także SMS-y, przy pomocy których zebraliśmy 12 066 zł.
Audio
  • Jan Wołek opowiada o obrazie przekazanym na licytacje (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Artur Andrus opisuje rekwizyty z kampanii Trójki przekazane na aukcję (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Wojciech Waglewski, Fish i Emade opowiadają o wyborze przedmiotów przekazanych na licytacje (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji rekwizytów od Tria Zamachowski, Andrus, Podsiadło (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji przedmiotów przekazanych przez Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji Złotej Kaczki (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Finał licytacji rakiety i piłeczki, którymi Jerzy Janowicz grał w półfinale Wimbledonu
  • Finał licytacji obrazu Jana Wołka (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dzięki Słuchaczom zebraliśmy ponad 80 tys. zł dla dzieci
Foto: Polskie Radio

/

Najdrożej wylicytowanym przedmiotem jest obraz Jana Wołka, za który pan Andrzej zaproponował 25 tys. zł. Jak przyznał w rozmowie z Kubą Strzyczkowskim, to nie jest jego pierwszy obraz autorstwa Jana Wołka, zdobyty w licytacji.

- Obraz przedstawia dwie pary butów, właściwie jedną parę butów tylko pomnożoną przez dwa. Te buty mają swoją historię. Należały do mojego wuja. Są to buty wojskowe, w których wuj walczył służąc w armii Andersa. W latach 70. będąc na wakacjach znalazłem je i wyłudziłem od wuja. Przechodziłem w nich cały mój trudny okres hippisowski. Nigdy ich nie wyrzuciłem, malowałem je wielokrotnie - opowiadał Jan Wołek.

Rakietę tenisową wraz z piłeczką z półfinału Wimbledonu od Jerzego Janowicza sprzedaliśmy za 24,5 tys. zł. Kwotę 23 tys. zł za rakietę zaoferował pan Marcin, a piłeczkę odstąpił swojemu rywalowi panu Wojciechowi, który zadeklarował za nią 1,5 tys zł.

Statuetka Fryderyka, Złota Płyta i rodzinna fotografia od zespołu Waglewski Fish Emade zostały sprzedane panu Piotrowi za 7 tys. zł. On także - co sam przyznał - jest weteranem Trójkowych licytacji.

/

Wśród przedmiotów przekazach na aukcję przez rodzinę Waglewskich znajduje się fotografia z cyklu "Back To The Future", autorstwa argentyńskiej artystki Iriny Werning. Fotografia jest opatrzona autografami członków zespołu oraz autorki współczesnego zdjęcia (czyli specjalnie przygotowanej wersji fotografii archiwalnej).

Wojciech Waglewski zdradzając szczegóły sesji zdjęciowej powiedział, że wielkim wyzwaniem było odnalezienie ubrań, w jakich muzycy ubrani są na zdjęciu sprzed 20 lat. Te widoczne na współczesnej fotografii zostały uszyte specjalnie na tę okazję. Zdjęcie zostało zrobione w Trójce, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

Złotą Kaczkę od Krystyny Jandy wylicytowała pani Aleksandra, która zaproponowała 6 tysięcy 800 złotych. - Będę szczęśliwa, jeśli Złota Kaczka komuś pomoże. Wartość jej zwielokrotni się dzięki temu, że posłuży ludziom - mówiła Krystyna Janda.

/

Rekwizyty reklamowe od tria Zamachowski, Andrus, Podsiadło zostały sprzedane za 4 tysiące 900 złotych. Wylicytował je pan Piotr.


- W zestawie oprócz makiety huty znajdują się także trzy gęsi, które były skubane w reklamach Trójki. Są one po pierwsze ekologiczne, po drugie mają taki wyraz pysków jakby były zadowolone ze skubania - opowiadał Artur Andrus.

W trakcie audycji wysłali Państwo także SMS-y charytatywne. Tym sposobem udało się zebrać 12 tysięcy 66 złotych.

Czytaj więcej o wylicytowanych przedmiotach>>>

Joanna Grochowska, wiceprezes Fundacji SYNAPSIS, tłumaczyła na co konkretnie przeznaczone zostaną pieniądze pozyskane w świątecznych licytacjach. – Bardzo chcielibyśmy zbudować program, w których można by było szybko i w różnych miejscach w Polsce diagnozować dzieci, które są zagrożone autyzmem – mówiła w Trójce.

Dowiedz się więcej o autyzmie>>>

Święta bez granic - wszystko o akcji>>>

Z danych fundacji SYNAPSIS wynika, że o ile rodzice szybko zauważają symptomy autyzmu, o tyle lekarze pierwszego kontaktu i pediatrzy niestety zbyt często błędnie wstrzymują diagnozę. - Tymczasem szybkie rozpoznanie autyzmu jest bardzo ważne, bo wtedy można szybciej podjąć terapię i przygotować dzieci do radzenia sobie w przedszkolu czy szkole – mówiła Joanna Grochowska.

To już 21 świąteczna akcja charytatywna Programu Trzeciego. Państwo nigdy nie zawiedli, zawsze hojnie obdarowujecie potrzebujących. W pierwszej tegorocznej licytacji udało nam się zebrać w sumie 97 410 zł (73 610 zł z licytacji i 23 800 zł z SMS-ów charytatywnych).

Ponad 97 tys. zł po pierwszej świątecznej licytacji. Dziękujemy! >>>

Przypominamy, że przed przystąpieniem do licytacji należy zapoznać się z jej

Pomagać można także poza licytacją, dokonując wpłat na konto Fundacji SYNAPSIS.

Nr konta: BNP Paribas Bank Polska SA

91 1600 1169 0003 0132 3566 4161

(Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa). W tytule przelewu prosimy wpisać "Trójka – Święta bez granic".

Mogą Państwo także wysłać SMS o treści POMOC pod numer 73 565 (koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3 zł i 69 gr).

SMS jest aktywny od 1 grudnia do 31 grudnia 2013 r.

Dochód zostanie przeznaczony na pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS.

Czytaj także

Ponad 97 tys zł po pierwszej, świątecznej licytacji. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:05
Za nami pierwsza w tym roku licytacja w ramach akcji "Święta bez granic". Dzięki Słuchaczom udało nam się zebrać w sumie 97 410 zł (73 610 zł z licytacji i 23 800 zł z smsów charytatywnych). Dochód w całości przeznaczony jest na wsparcie dzieci z autyzmem.
rozwiń zwiń