X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie jest łatwo być dzieckiem w Burundi

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 19:08
Te dzieci nie znają zabawek, za to już w wieku kilku lat mają obowiązki, jak dorośli. Najczęściej wychowują się w rodzinach wielodzietnych. Mają szczęście, jeśli chodzą do szkoły, a ich rodziców stać na choć jeden posiłek dziennie.
Audio
  • Nie jest łatwo być dzieckiem w Burundi (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dzieci w Burundi
Dzieci w BurundiFoto: I.Woźniak/PR

Dzieci w Burundi wychowują się praktycznie same. Dorośli ciężko pracują, żeby utrzymać rodzinę. - Normalnym widokiem jest kilkuletnie dziecko, które nosi na plecach swojego małego braciszka lub siostrzyczkę - mówi Tadeusz Makulski w Ruchu Maitri - Dzieci, których matka już nie karmi, są noszone przez swoje rodzeństwo. Często tylko o dwa, trzy lata starsze. Tu nie ma miejsca na lalkę - opowiada Izabeli Woźniak i Romie Leszczyńskiej.

"Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi" >>>
Kiedy przemierza się kraj, można odnieść wrażenie, że w wioskach są same dzieci. Przesiadują albo włóczą się całymi gromadami po drogach. Obdarte i brudne, ale uśmiechnięte od ucha do ucha. Gdy w wiosce pojawia się ktoś obcy, natychmiast ruszają za nim i śledzą każdy jego krok. - Same wymyślają sobie zabawy - mówi siostra Natanaela z misji w Gatarze i dodaje, że chłopcy tak, jak w Europie, uwielbiają grać w piłkę nożną.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotowały Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.

(mp)

Czytaj także

Burundyjscy Pigmeje: najbiedniejsze plemię kraju

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 17:58
Pigmeje to najniżsi ludzie na świecie. Osiągają zaledwie 150 cm wzrostu. Szacuje się, że jest ich zaledwie 100 tysięcy. Nie posługują się wspólnym językiem i nie mają świadomości wspólnej historii, tworzą małe odrębne społeczności, które nie wiedzą o istnieniu innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta w Burundi. Najważniejsza jest modlitwa

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 13:51
- Najbardziej brakuje nam śniegu i mrozu - mówią polskie misjonarki od lat spędzające święta w tropikalnym klimacie tego afrykańskiego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieda i oszałamiające widoki. Burundyjskie kontrasty

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 20:00
Burundi nie jest krajem turystycznym, chociaż jest tam bardzo pięknie. Widoki zapierają dech w piersiach. Bananowe sady, splatają się z polami kawowymi i manioku, a wszystko na soczysto czerwonej ziemi. Na świąteczną wyprawę do tego afrykańskiego kraju zapraszają Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.
rozwiń zwiń