X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystartowała akcja pomocy Nepalowi #SOSNepal

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 13:05
Program 3 Polskiego Radia oraz ponad 30 redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, w porozumieniu z Polską Akcją Humanitarną, rozpoczęło wspólną akcję, której celem jest zbiórka pieniędzy dla nepalskich dzieci i ich rodzin. Pomóc można kupując specjalna koszulkę lub wysyłając SMS.
Audio
  • Organizatorzy akcji #SOSNepal opowiadają o pomyśle i sposobach na pomoc (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Marta Kaszubska (PAH) opowiada o sytuacji w Nepalu i najpilniejszych potrzebach Nepalczyków (Zapraszamy do Trójki - ranek)
W akcję SOSNepal włączyli się przedstawiciele 31 redakcji rozmaitych mediów, a także ludzie kultury oraz Polska Akcja Humanitarna
W akcję #SOSNepal włączyli się przedstawiciele 31 redakcji rozmaitych mediów, a także ludzie kultury oraz Polska Akcja Humanitarna Foto: Darek Kawka

Celem akcji #SOSNepal jest zebranie jak największej kwoty dla ponad 1,7 mln nepalskich dzieci – ofiar tragicznych trzęsień ziemi z 25 kwietnia i 12 maja br. Akcja rozpoczęła się 9 czerwca br.

Marta Kaszubska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która niedawno wróciła z Nepalu, podkreślała, że pomoc jeszcze długo będzie tam potrzebna. - Ludzie dalej śpią na ulicach, pod namiotami czy plandekami. Boją się wrócić do domów naruszonych w trzęsieniach. Żyją w stresie, przerażeniu, ale i żałobie. Obawiają się też kolejnego trzęsienia ziemi - opowiadała podczas konferencji prasowej.

Pomoc finansową można przekazać wysyłając SMS o treści "Nepal" pod numer 73646 (całkowity koszt to 3,69 zł). Operatorzy komórkowi (Heyah, Orange, Play, Plus, T-Mobile) zrzekli się dochodu ze specjalnych SMS-ów. (Aktualizacja: do 16 czerwca wysłano 63991 SMS-ów, co daje kwotę: 236126,79 zł).

 

Zbigniew Zamachowski w koszulce z logo akcji Zbigniew Zamachowski w koszulce z logo akcji

Druga możliwość pomocy to zakup okolicznościowej koszulki. Cena charytatywnego t-shirtu wynosi 25 zł. Będzie go można kupić w sklepie internetowym PAH www.skleppah.pl, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl i w "Sklepiku Walendziku" (ul. Myśliwiecka 3/5/7 w Warszawie), a od 12 czerwca w całej Polsce w drogeriach Rossmann. Dochód przekazany zostanie na działania PAH w Nepalu – zabezpieczenie schronienia dla mieszkańców, którzy w wyniku katastrofy stracili dach nad głową.

O akcji informuje w sumie ponad 30 redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, które się w nią włączyły. - Udało nam się kilka lat temu zrobić akcję solidarności z Japonią. Jedna z ambasadorek dzisiejszej akcji - Ania Jopek - powiedziała mi, że kiedy była w Japonii, Japończycy pokazali jej szkołę wybudowaną właśnie przez Polaków - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.

 

 

Wojciech Malajkat w koszulce z logo akcji Wojciech Malajkat w koszulce z logo akcji

W pomoc zaangażowali się również znani artyści - m.in. Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Wojciech Malajkat, Artur Rojek, Muniek Staszczyk i Zbigniew Zamachowski, którzy w specjalnych, radiowych spotach apelują o pomoc dla Nepalczyków.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z konferencji prasowej inaugurującej akcję. W materiale o #SOSNepal mówią m.in. przedstawicieli różnych mediów zaangażowanych w akcję: Tomasz Skory (RMF), Jarosław Kurski (Gazeta Wyborcza), Iwona Bocian-Zaciewska (Telewizja Polska), Mikołaj Lizut (Rock Radio) i Tomasz Sianecki (TVN). Podczas konferencja prasowej specjalne podziękowania dla uczestników akcji przekazała także szefowa PAH Janina Ochojska.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autor: Łukasz Karusta
Data emisji: 9.06.2015
Godzina emisji: 16.20

fbi/ei

Czytaj także

Nepal apeluje o 2 miliardy dolarów na odbudowę kraju po trzęsieniach ziemi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 20:10
- Naszym celem jest zebranie 2 miliardów dolarów. Rząd przeznaczył 200 milionów dolarów z budżetu na utworzenie specjalnego funduszu. Wzywamy donatorów oraz sektor prywatny, by się do niego przyłączyli - oświadczył premier Nepalu Sushil Koirala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet milion Nepalczyków czeka na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 15:00
– Najważniejsze jest teraz tymczasowe schronienie dla tych, którzy stracili domy – mówiła Marta Kaszubska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która właśnie wróciła z Nepalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja pomocy Nepalczykom #SOSNepal

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 14:41
Dramatyczne informacje nadchodzące z Nepalu skłoniły cały świat do niesienia pomocy mieszkańcom kraju dotkniętego tragedią.
rozwiń zwiń