X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stocznia Gdańska - oblężony ośrodek władzy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 21:26
Ostatnie dni sierpnia 1980 r. miały upłynąć na Wybrzeżu w rytmie przebojów granych podczas sopockiego festiwalu Interwizji. Jednak cała Polska, zamiast muzyki, słuchała doniesień o tym, co działo się w Stoczni Gdańskiej.
Audio
  • Stocznia Gdańska - oblężony ośrodek władzy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
- Przekroczenie bramy stoczni zmieniało optykę - mówi w Trójce Waldemar Kuczyński, który podczas strajku pełnił rolę doradcy
- Przekroczenie bramy stoczni zmieniało optykę - mówi w Trójce Waldemar Kuczyński, który podczas strajku pełnił rolę doradcyFoto: DerHexer/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Czytaj więcej >>>
solidarność663flickr.jpg
35. rocznica Sierpnia '80

W kolejnym odcinku cyklu "Tak rodziła się Solidarność" wspominamy, jak w stoczni połączyły się siły strajkujących robotników i przedstawicieli opozycji demokratycznej. Wśród osób opowiadających o pamiętnych sierpniowych wydarzeniach są m.in. Tadeusz Mazowiecki, Jadwiga Staniszkis i Andrzej Paczkowski.

Osoby, na oczach których 35 lat temu tworzyła się historia, wspominają na antenie Trójki milicyjne sabotaże, księżycowe postulaty i omijającego blokady poloneza, który należał do Bronisława Geremka. Ich wspomnienia to opowieść o tym, "jak oblężone miejsce stało się ośrodkiem władzy". To też niezwykła podróż do archiwalnych dźwięków.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Materiał przygotował: Marcin Gutowski
Data emisji: 28.08.2015
Godzina emisji: 16.40

iwo/ei

Czytaj także

Sierpień '80 - tak rodziła się "Solidarność"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 19:00
- Ludzie dojrzewali już do wyartykułowania innych potrzeb niż tylko ekonomiczne - wspomina pierwsze strajki z 1980 roku dziennikarka Polskiego Radia Janina Jankowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sierpień'80 - "Aż zmiękną twarde serca"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 19:00
W Trójkowym cyklu zatytułowanym "Tak rodziła się Solidarność" wspominamy wydarzenia sprzed 35 lat.
rozwiń zwiń