Genialni hackerzy wypowiadają wojnę Państwu Islamskiemu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 20:03
Międzynarodowa grupa hackerów znana jako Anonymous zapowiedziała, że w odwecie za piątkowe zamachy w Paryżu przeprowadzi serię cyberataków na strony związane z działalnością islamskich terrorystów.
Audio
  • Genialni hackerzy wypowiadają wojnę Państwu Islamskiemu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Czy grupa Anonymous zaszkodzi terrorystom bardziej niż przywódcy zachodniego świata?
Czy grupa Anonymous zaszkodzi terrorystom bardziej niż przywódcy zachodniego świata?Foto: Telmo Pina e Moura/CC BY-SA 2.0/Flickr

- Anonymous z całego świata wytropią was. Powinniście wiedzieć, że znajdziemy was i nie odpuścimy - powiedział przedstawiciel Anonymous występujący w opublikowanym w internecie filmie. - Obywatele Francji są silniejsi niż wy i wasze okrucieństwa, a wasze zbrodnie tylko ich wzmocnią - dodał.

Jak hackerzy mogą zaangażować się w walkę z Państwem Islamskim? - Nie chodzi o zabicie czy unicestwienie przywódców tej organizacji. Chodzi o unicestwienie pomysłów na terroryzm i ideologii śmierci. Internet jest dzisiaj kluczowym miejscem, gdzie dochodzi do radykalizacji i rekrutacji do organizacji terrorystycznych. Jeżeli udałoby się nam zbudować internetową mapę miejsc i osób, wojna z terroryzmem byłaby o wiele łatwiejsza - mówi w Trójce dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas.

W materiale opracowanym przez reportera Trójki Mariusza Krzemińskiwgo eksperci tłumaczą, co dokładnie mogą zrobić hackerzy i na ile ich działania mogą zaszkodzić Państwu Islamskiemu.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor: Mariusz Krzemiński
Data emisji: 16.11.2015
Godzina emisji: 18.37

iwo/mm

Czytaj także

Dramat w Paryżu. "Terroryści są na fali wznoszącej"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 16:13
13 listopada 2015 roku to dzień, który zostanie na długo zapamiętany przez obywateli Francji. Tego dnia terroryści przeprowadzi ataki na kilka celów w Paryżu. - Po raz pierwszy w niespotykanej dotychczas we Francji skali terroryzm zaatakował na ślepo - mówi mieszkający w stolicy Francji dziennikarz, Piotr Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Molenbeek. Belgijska wylęgarnia terrorystów?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 16:59
W Brukseli zorganizowano wielką obławę na podejrzanego o udział w paryskich zamachach. Zakończona niepowodzeniem akcja antyterrorystów miała miejsce w niesławnej dzielnicy Molenbeek.
rozwiń zwiń