ESK Wrocław 2016: właśnie się zaczyna!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 17:33
Już dziś początek weekendu otwarcia jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce w tym roku. Po blisko 5 latach przygotowań, planów, strategii i dzięki zaangażowaniu tysięcy osób Wrocław oficjalnie przejmuje tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
Audio
  • Michał Nogaś o atrakcjach ESK Wrocław 2016 (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wystawa Eduardo Chillida. Brzmienia w jednej z wrocławskich galerii podczas weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016
Wystawa "Eduardo Chillida. Brzmienia" w jednej z wrocławskich galerii podczas weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Ceremonię otwarcia zaplanowano na ten weekend. Będzie jej towarzyszyło około stu różnych imprez. - Myślę, że Wrocław jest gotowy. Czuję, że jest bardzo pozytywna energia - mówi Michałowi Nogasiowi prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

Głównym wydarzeniem weekendu będzie niedzielne "przebudzenie". Mowa o czterech pochodach, prowadzonych z czterech różnych stron miasta, przez cztery duchy. Mają spotkać się na wrocławskim rynku, by obudzić Europę. Będą to duchy: odbudowy, powodzi, wielu wyzwań i innowacji. Opowiedzą cztery różne historie, które tworzyły Wrocław.

Najbliższy weekend to dopiero przedsmak imprez przygotowanych z okazji otrzymania przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. W sumie zaplanowano tysiąc różnych wydarzeń

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówimy także o tym, co w tej chwili dzieje się we Wrocławiu.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 15.01.2016
Godzina emisji: 17.13

IAR/mp/mk

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 19:43
Za dwa i pół miesiąca stolica Dolnego Śląska stanie się kulturalną stolicą kontynentu. W dzisiejszym, trzecim już poświęconym ESK Europejskim Klubie Trójki, porozmawiamy o tym, co nam daje kultura (w ogóle), jak zainteresować nią obywateli i w jaki sposób można dać im szansę oraz możliwość jej tworzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 03:26
- Europejska Stolica Kultury wyzwala niezwykłą energię miasta. Daje szansę do dyskusji i otwiera pola dla środowisk, które do tej pory nie rozmawiały o tym, czym jest kultura czy miasto - mówi menedżer kultury Marek Sztark.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: o czym opowiemy Europie?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 02:23
- Wrocław to miasto spotkań i w taki sposób rozumiemy Europejską Stolicę Kultury. Chcemy, by wyszedł stąd pozytywny i przyjazny impuls dla całej Europy - mówi Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta we Wrocławiu.
rozwiń zwiń