Jak oszczędzać, to tylko we dwoje

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 19:30
Kobieta i mężczyzna różnie podchodzą do oszczędzania, a uzupełniające się pomysły na pomnażanie pieniędzy przynoszą większy zysk.
Audio
  • Oszczędzanie we dwoje jest bardziej opłacalne (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Raport  Polak finansowym singlem powstał po przepytaniu na przełomie października i listopada 2015 6. ponad 1600 dorosłych Polaków deklarujących oszczędności powyżej tysiąca złotych
Raport "Polak finansowym singlem" powstał po przepytaniu na przełomie października i listopada 2015 6. ponad 1600 dorosłych Polaków deklarujących oszczędności powyżej tysiąca złotychFoto: Depositphotos

- Każda z płci ma swoje wady i zalety. Mężczyżni przede wszystkim lepiej radzą sobie z poszukiwaniem dodatkowych zysków. Są bardziej otwarci na produkty nie tylko bezpieczne, ale również na fundusze inwestycyjne, czy inwestowanie na giełdzie. Kobiety są raczej tradycjonalistkami i myślą o bezpieczeństwie - tłumaczy Jarosław Sadowski, główny analityk firmy doradczej Expander i współautor raportu "Polak finansowym singlem".

Z audycji można się również dowiedzieć kto: kobiety czy mężczyzni chętniej radzą się w kwestiach oszczędzania i częściej odkładają na czarną godzinę.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor:
Magdalena Karczewska

Goście: Jarosław Sadowski (główny analityk firmy doradczej Expander, współautor raportu "Polak finansowym singlem"), prof. Małgorzata Bombol (współautorka "Portretu finansowego Polaków 2015", Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 15.02.2016
Godzina emisji:
16.40

pg/mp

Czytaj także

Polacy o swoich finansach: co deklarują, a co robią

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 19:42
Jak wynika z badania przeprowadzanego przez ING Bank Śląski, dotyczącego podejścia do kwestii finansowych, nasi rodacy bardzo dużo mówiąc o zainteresowaniu tą tematyką, traktowaniu jej bardzo poważnie, jednocześnie bardzo często zachowują się tak, jakby nie miało to dla nich żadnego znaczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrze zarządzać domowymi finansami?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 10:07
Budżet domowy dotyczy każdego gospodarstwa i bardzo ważne jest, żeby umieć nim zarządzać. Jak robić to dobrze, unikając przy okazji pułapek finansowych?
rozwiń zwiń