Bracia Zielińscy wracają z Rio w niesławie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 18:00
Mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kat. 85 kg Adrian Zieliński stosował niedozwolone środki dopingowe - poinformowała Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie. W jego organizmie wykryto nandrolon.
Audio
  • Bracia Zielińscy wracają z Rio w niesławie (PR3)
Na zdjęciu archiwalnym z 01.07.2016 r. bracia Adrian i Tomasz Zielińscy podczas zawodów mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Mroczy
Na zdjęciu archiwalnym z 01.07.2016 r. bracia Adrian i Tomasz Zielińscy podczas zawodów mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w MroczyFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- Musiałbym być skończonym idiotą, żeby jechać na igrzyska na dopingu, mając szansę na złoty medal - mówił jeszcze wczoraj zawodnik. Zieliński został dziś wykluczony z polskiej ekipy w Rio, opuścił wioskę olimpijską, już w piątek w godzinach popołudniowych odleci do Europy i nie wystąpi w sobotę w turnieju podnoszenia ciężarów w kat. 94 kg. Wraz z nim wioskę opuścił trener klubowy Jerzy Śliwiński.

Szkoleniowiec po ujawnieniu przypadku drugiego z braci Zielińskich Tomasza, który także został przyłapany na stosowaniu nandrolonu, zapewniał, że obaj jego podopieczni są niewinni.

- Dam sobie głowę uciąć za to, że Zielińscy nie stosowali dopingu. To jest tragedia nas wszystkich. Jestem odpowiedzialny za przygotowania i musimy wspólnie przetrwać ten okres. Myśleliśmy, że Adrian dobrym startem to jakoś przykryje - mówił Śliwiński po ujawnieniu dopingu Tomasza.

Jak poinformował w piątek dyrektor biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie Michał Rynkowski, w próbce "A" pobranej 1 lipca od Adriana Zielińskiego podczas zgrupowania w Spale wykryto nandrolon. To ten sam zabroniony specyfik, który był ujawniony kilka dni temu w organizmie jego brata - Tomasza, mistrza Europy 2016.

Relacje z igrzysk w Rio będziemy Państwu zdawać od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autor: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Prowadzi: Adam Malecki
Data emisji: 12.08.2016
Godzina emisji: 17.42

PAP/mp

Czytaj także

Gwiazdy tenisa w Rio tylko przejazdem?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:00
- Wiemy od kilku dekad, że olimpiady nie cieszą się za bardzo popularnością wśród najlepszych tenisistów. Z ust tych największych nie słyszałem, żeby przygotowywali się specjalnie do Rio - mówił w Trójce komentator tenisa Lech Sidor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda krzyżuje plany wioślarkom

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:12
Dziś liczyliśmy na przełamanie niemocy medalowej, przecież od soboty żaden z Polaków nie zdobył żadnego krążka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa polskie medale na igrzyskach w Rio

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 18:02
- Po wielu dniach posuchy, wreszcie nadszedł piękny moment. Mamy złoty i brązowy medal na torze wioślarskim - mówi Michał Olszański.
rozwiń zwiń