X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież pomoże Syryjczykowi. "Nurair podjął trud, by zostać w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 18:42
- Nurair akurat miał to szczęście, że przyjechał do Polski i dostał pomoc. Papież Franciszek i arcybiskup Konrad Krajewski cały czas mówią, że musimy w sposób bardzo praktyczny spojrzeć na miłosierdzie - mówi dziennikarz Radia Plus, Łukasz Głowacki.
Audio
  • Syryjczyk otrzyma pomoc ze strony papieża, by móc rozpocząć życie w Polsce (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Ksiądz Przemysław Szewczyk podkreśla, że papież Franciszek oraz Kościół Katolicki wspierają materialnie wiele osób na całym świecie
Ksiądz Przemysław Szewczyk podkreśla, że papież Franciszek oraz Kościół Katolicki wspierają materialnie wiele osób na całym świecieFoto: EPA/L'OSSERVATORE ROMANO

Papież Franciszek zapłaci za wynajęcie mieszkania dla Syryjczyka, który przebywa w Łodzi. Nurair pochodzi z miejscowości Aleppo, do Polski zaś trafił przed tygodniem i stara się o status uchodźcy.

- Takim znakiem dla mnie, gdy przyglądam się osobom szukającym nowej ojczyzny z Bliskiego Wschodu, jest to, czy się uczą języka. Nurair od pierwszego dnia zaczął studiować język polski i codziennie spędza trzy, cztery godziny nad książkami. Skoro podejmuje ten trud, to jest to dla mnie jednoznaczny znak, że chce zostać w Polsce - uważa ksiądz Przemysław Szewczyk ze Stowarzyszenia Dom Wschodni.

Czy jest więcej podobnych inicjatyw Kościoła? Jak często papież pomaga osobom z Bliskiego Wschodu? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor: Kamila Litman
Data emisji: 25.08.2016
Godzina emisji: 17.14

sm/fbi

Czytaj także

Pat w sprawie imigrantów. Europa bezradna?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 09:14
W czwartek (17.09) będzie wiadomo, czy odbędzie się nadzwyczajna Rada Europejska w sprawie imigrantów. Tego samego dnia Parlament Europejski ma w trybie pilnym zagłosować nad planem Komisji dotyczącym przyjęcia przez Unię 120 tysięcy uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o imigrantów w Polsce: "młode byczki" czy "ludzie uciekający przed islamistami”?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 12:05
Zgoda Polski na plan Komisji Europejskiej rozmieszczenia uchodźców w krajach UE ostro podzieliła krajową scenę polityczną. Także goście "Śniadania w Trójce" nie szczędzili sobie mocnych słów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważna pomoc dla ofiar przemocy wśród uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 20:59
- Zależy nam na tym, by również cudzoziemcy i uchodźcy, którzy są narażeni na przemoc w rodzinie, mogli zgłaszać takie przypadki - mówi Rafał Kostrzyński z Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.
rozwiń zwiń