Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 17:45
Dla Donalda Trumpa bardzo ważne w wyścigu do Białego Domu są głosy chrześcijan konserwatystów.
Audio
  • Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump
Republikański kandydat na prezydenta Donald TrumpFoto: PAP/JIM LO SCALZO

Nazywani w Stanach Zjednoczonych ewangelikalnymi, stanowią niebagatelną siłę - 62 milionów wyborców. Ich wahania czy brak udziału w głosowaniu cztery lata temu przyczyniły się w znaczący sposób do porażki kandydata Republikanów Mitta Romneya. Dlatego Donald Trump wielokrotnie podkreślał przywiązanie do wielu wartości ważnych dla chrześcijan konserwatystów. Zapraszamy do wysłuchania relacji Michała Żakowskiego.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów.

Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października będzie można posłuchać na antenach Radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy będzie można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

Czytaj także

Chicago, czyli bastion amerykańskiej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:41
Podróż przez Stany Zjednoczone rozpoczynamy od Chicago - miasta, które jest jednym z bastionów demokratów. To właśnie niedaleko Chicago urodziła się Hillary Clinton, z tego miasta pochodzi też urzędujący amerykański prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń