X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 17:45
Dla Donalda Trumpa bardzo ważne w wyścigu do Białego Domu są głosy chrześcijan konserwatystów.
Audio
  • Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump
Republikański kandydat na prezydenta Donald TrumpFoto: PAP/JIM LO SCALZO

Nazywani w Stanach Zjednoczonych ewangelikalnymi, stanowią niebagatelną siłę - 62 milionów wyborców. Ich wahania czy brak udziału w głosowaniu cztery lata temu przyczyniły się w znaczący sposób do porażki kandydata Republikanów Mitta Romneya. Dlatego Donald Trump wielokrotnie podkreślał przywiązanie do wielu wartości ważnych dla chrześcijan konserwatystów. Zapraszamy do wysłuchania relacji Michała Żakowskiego.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów.

Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października będzie można posłuchać na antenach Radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy będzie można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

Czytaj także

Chicago, czyli bastion amerykańskiej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:41
Podróż przez Stany Zjednoczone rozpoczynamy od Chicago - miasta, które jest jednym z bastionów demokratów. To właśnie niedaleko Chicago urodziła się Hillary Clinton, z tego miasta pochodzi też urzędujący amerykański prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń