X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Welch odda głos na Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:00
Miasteczko Welch to specyficzne miejsce na mapie wyborczej Stanów Zjednoczonych. Leży w górach Appallachach, w jednym z najbiedniejszych stanów Ameryki, w Zachodniej Wirginii.
Audio
  • Dlaczego Welch odda głos na Trumpa? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dlaczego Welch odda głos na Trumpa?
Foto: PAP/EPA/JOE RAEDLE

Jest stolicą hrabstwa McDowell najbiedniejszego regionu tego stanu. To także wielki fenomen na mapie politycznej Ameryki. Podczas głosowań przedwyborczych, kilka miesięcy temu, decydujących o wyborze kandydata na prezydenta w obu partiach, tu najwięcej głosów w całych Stanach Zjednoczonych zyskał Donald Trump. W Welch był Michał Żakowski.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor relacji:
Michał Żakowski
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 17.40

mp

Czytaj także

Chicago, czyli bastion amerykańskiej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:41
Podróż przez Stany Zjednoczone rozpoczynamy od Chicago - miasta, które jest jednym z bastionów demokratów. To właśnie niedaleko Chicago urodziła się Hillary Clinton, z tego miasta pochodzi też urzędujący amerykański prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 17:45
Dla Donalda Trumpa bardzo ważne w wyścigu do Białego Domu są głosy chrześcijan konserwatystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ani Clinton, ani Trump? Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 08:51
Wiele osób zniesmaczonych polityka amerykańską nie pójdzie do wyborów, a część może zagłosować na nieliczących się kandydatów. Czy obecny system polityczny obowiązujący w USA przechodzi właśnie do historii?
rozwiń zwiń