Dlaczego Welch odda głos na Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:00
Miasteczko Welch to specyficzne miejsce na mapie wyborczej Stanów Zjednoczonych. Leży w górach Appallachach, w jednym z najbiedniejszych stanów Ameryki, w Zachodniej Wirginii.
Audio
  • Dlaczego Welch odda głos na Trumpa? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Dlaczego Welch odda głos na Trumpa?
Foto: PAP/EPA/JOE RAEDLE

Jest stolicą hrabstwa McDowell najbiedniejszego regionu tego stanu. To także wielki fenomen na mapie politycznej Ameryki. Podczas głosowań przedwyborczych, kilka miesięcy temu, decydujących o wyborze kandydata na prezydenta w obu partiach, tu najwięcej głosów w całych Stanach Zjednoczonych zyskał Donald Trump. W Welch był Michał Żakowski.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor relacji:
Michał Żakowski
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 17.40

mp

Czytaj także

Chicago, czyli bastion amerykańskiej Polonii

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:41
Podróż przez Stany Zjednoczone rozpoczynamy od Chicago - miasta, które jest jednym z bastionów demokratów. To właśnie niedaleko Chicago urodziła się Hillary Clinton, z tego miasta pochodzi też urzędujący amerykański prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Trump potrzebuje konserwatystów?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 17:45
Dla Donalda Trumpa bardzo ważne w wyścigu do Białego Domu są głosy chrześcijan konserwatystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ani Clinton, ani Trump? Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 08:51
Wiele osób zniesmaczonych polityka amerykańską nie pójdzie do wyborów, a część może zagłosować na nieliczących się kandydatów. Czy obecny system polityczny obowiązujący w USA przechodzi właśnie do historii?
rozwiń zwiń