Clinton czy Trump? Oni już wiedzą, na kogo oddadzą swój głos

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 15:24
Wybory w USA zbliżają się wielkimi krokami. Na kogo zagłosować zamierzają amerykańscy muzułmanie? O tym w radiowej Trójce mówił dziennikarz Polskiego Radia Wojciech Cegielski, który z bliska obserwuje wydarzenia związane z kampanią prezydencką.
Audio
  • Muzułmanie przeciwko Trumpowi. Relacja Wojciecha Cegielski (Trójka)
Wybory w USA odbędą się 8 listopada
Wybory w USA odbędą się 8 listopadaFoto: Wojciech Cegielski/Polskie Radio

Mieszkający w Stanach Zjednoczonych wyznawcy islamu od wielu lat popierają głównie Demokratów, ale w tym roku chcą masowo pójść do urn. Boją się, że jeśli wybory wygra Donald Trump, to wyrzuci ich z Ameryki. Politolodzy w USA mówią z kolei o rosnącej nienawiści do muzułmanów.

Czytaj więcej
usa flaga 1200 free.jpg
Wybory w USA - serwis specjalny

Wojciech Cegielski odwiedził miasteczko Dearborn położone na obrzeżach Detroit, przy północnej granicy Stanów Zjednoczonych. Jest ono jednym z największych w Ameryce skupisk muzułmanów. W okolicy mieszka ich około dwustu tysięcy.

W rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia mieszkający w USA wyznawcy islamu w ostrych słowach krytykują Donalda Trumpa, chwalą za to Hillary Clinton. Dlaczego? O tym, w relacji.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autor relacji:
Wojciech Cegielski
Data emisji: 28.10.2016
Godzina emisji:
18.40

aj