Tu na pewno wygra Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 16:38
Bulls Gap – to senne małe miasteczko w Tennesee. Stan, w którym na pewno wygra Donald Trump. Tu od zawsze wygrywali Republikanie. Ale to nie oznacza, że wśród jego mieszkańców nie ma ludzi wahających się i pełnych wątpliwości czy ich kandydat to na pewno dobry wybór.
Audio
  • Michał Żakowski o preferencjach wyborczych mieszkańców stanu Tennesee (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump
Republikański kandydat na prezydenta Donald TrumpFoto: PAP/JIM LO SCALZO

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autor relacji:
Michał Żakowski
Data emisji: 31.10.2016
Godzina emisji: 17.40

mp

Czytaj także

Wybory w USA. Wirginia Zachodnia stoi za Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 11:37
- Miejscowość Welch znajduje się w hrabstwie McDowell. To jedyny powiat w USA, gdzie 100 proc. ludzi zagłosuje na Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Żakowski. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po Stanach Zjednoczonych podąża śladami kandydata republikanów na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA: "Taki facet jak Trump jest błogosławieństwem"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 07:54
– To jest jego polityka, łamanie pewnych barier, pewnych reguł – mówił o Donaldzie Trumpie wysłannik Polskiego Radia Michał Żakowski. 8 listopada Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po Stanach Zjednoczonych podąża śladami kandydata republikanów na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trump i Clinton to potworni kandydaci"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 21:15
- Zdecydowałem się głosować na Gary’ego Johnsona nie dlatego, że jest dobrym kandydatem, ale dlatego, że chcę zaprotestować przeciwko temu, że mamy tak potwornych kandydatów jak Hillary Clinton i Donald Trump - powiedział specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia Michałowi Żakowskiemu mieszkaniec Peachtree City.
rozwiń zwiń