Amerykańskie kobiety wiedzą, na kogo zagłosują

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 21:00
Większość uprawnionych do głosowania stanowią w USA kobiety. Wśród nich kandydat na prezydenta jest właściwie tylko jeden.
Audio
  • Amerykańskie kobiety wiedzą, na kogo zagłosują (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Z analiz sondaży i kalkulacji głosów elektorskich wynika, że Donald Trump musi zwyciężyć niemal we wszystkich stanach wahających się, aby wygrać wybory. Clinton jest w lepszej sytuacji, gdyż ma solidne poparcie w kilku wielkich stanach, jak Kalifornia, Illinois i Nowy Jork
Z analiz sondaży i kalkulacji głosów elektorskich wynika, że Donald Trump musi zwyciężyć niemal we wszystkich stanach "wahających" się, aby wygrać wybory. Clinton jest w lepszej sytuacji, gdyż ma solidne poparcie w kilku wielkich stanach, jak Kalifornia, Illinois i Nowy JorkFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

To już tradycja, że Amerykanki popierają Demokratów, więc w tych wyborach postawią na Hillary Clinton. - Kobiety częściej idą do wyborów. Cztery lata temu w wyborach zagłosowało 70 milionów kobiet i 60 milionów mężczyzn. To dzięki głosom kobiet Barack Obama został prezydentem - tłumaczy Wojciech Cegielski.

Jakich zmian chcą amerykańskie kobiety? Na czym im najbardziej zależy? Mówi o tym w swojej relacji Wojciech Cegielski.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autor relacji:
Wojciech Cegielski
Data emisji: 4.11.2016
Godzina emisji: 17.38

fbi/mc

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA: "Taki facet jak Trump jest błogosławieństwem"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 07:54
– To jest jego polityka, łamanie pewnych barier, pewnych reguł – mówił o Donaldzie Trumpie wysłannik Polskiego Radia Michał Żakowski. 8 listopada Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po Stanach Zjednoczonych podąża śladami kandydata republikanów na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trump i Clinton to potworni kandydaci"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 21:15
- Zdecydowałem się głosować na Gary’ego Johnsona nie dlatego, że jest dobrym kandydatem, ale dlatego, że chcę zaprotestować przeciwko temu, że mamy tak potwornych kandydatów jak Hillary Clinton i Donald Trump - powiedział specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia Michałowi Żakowskiemu mieszkaniec Peachtree City.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Media kontra Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 11:03
Nieco ponad tydzień został do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W kampanii wyborczej niemałą rolę odgrywają dziennikarze. Republikański kandydat Donald Trump zarzuca amerykańskim mediom, że stworzyły przeciwko niemu wspólny front.
rozwiń zwiń