Czy Latynosi poprą Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:50
Donald Trump już na samym początku kampanii obraził ponad 55 milionów Latynosów. Tyle ich zamieszkuje w Stanach Zjednoczonych. Wszystkich obywateli amerykańskich jest ponad 320 milionów.
Audio
  • Czy Latynosi poprą Donalda Trumpa? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump
Republikański kandydat na prezydenta Donald TrumpFoto: EPA/MICHAEL REYNOLDS

Trump powiedział o imigrantach z Meksyku - z tego kraju pochodzi największa część mniejszości hispanojęzycznej - że to oni sprowadzają do Ameryki narkotyki, przestępczość oraz że są gwałcicielami. Zapowiedział zbudowanie muru na granicy, za który zapłacić będzie musiał Meksyk.

Te wypowiedzi wzbudziły oburzenie, odstraszyły Latynosów od Trumpa, ale to nie oznacza, że wśród nich nie ma zwolenników Republikanów. Są nawet politycy - Republikanie walczący o poparcie w wyborach lokalnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji Michała Żakowskiego z Austin, stolicy Teksasu, stanu w którym Republikanie od lat 80. mają niesłabnące poparcie.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawiają się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można słuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor relacji:
Michał Żakowski
Data emisji: 7.11.2016
Godzina emisji:
17.40

mp

Czytaj także

Afroamerykanie głosują na Clinton

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 18:45
Afroamerykanie to oddani wyborcy Demokratów. W tych wyborach przeważająca większość zagłosuje na Hillary Clinton, ale równie wielu może pozostać w domach, co pomoże Donaldowi Trumpowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA: Hillary Clinton i Donald Trump idą łeb w łeb

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 08:34
– Trump otrzymuje w prezencie niespodziankę, której nie chciałby żaden sztab wyborczy na świecie. W gazecie "Krzyżowiec" wprost kojarzonej z Ku Klux Klanem, stwierdzono, że Donald Trump jest prezydentem, którego oni wspierają oraz że broni on wielkiej Ameryki utożsamianej z białą rasą i dlatego wielkiej – mówił w audycji Ameryka Na Rozdrożu Michał Żakowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń