X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka wraca do korzeni w... Lesznie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 18:50
Ośla ławka, szkoły koedukacyjne, ale też hipnoza i seksuologia mają bardzo ważny związek z Lesznem. O ciekawostkach z historii i współczesności tego miasta przez cały dzień opowiadali dziennikarze Trójki Iza Woźniak i Kuba Witkowski oraz ich goście.
Audio
  • Izabela Woźniak i Kuba Witkowski witają się z Leszna (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • O znanych osobach pochodzących z Leszna (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Kulturalne życie w Lesznie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd leszczyńskiej prasy lokalnej (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Mieszkańcy Leszna, którzy mają niezwykłe muzyczne pasje (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Leszno - miasto przedsiębiorczości (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Izabela Woźniak i Kub Witkowski o gwarze w Lesznie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Tradycje kina w Lesznie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Leszno leży w woj. wielkopolskim, zamieszkuje je około 64 tys. osób (na zdjęciu deptak na ulicy Słowiańskiej w stronę leszczyńskiego rynku)
Leszno leży w woj. wielkopolskim, zamieszkuje je około 64 tys. osób (na zdjęciu deptak na ulicy Słowiańskiej w stronę leszczyńskiego rynku) Foto: Mieczysaw - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21624313

W XVI i XVII wieku Leszno było ważnym ośrodkiem reformacji i miejscem działalności Jana Amosa Komeńskiego - twórcy jednolitego systemu powszechnego nauczania. Później miasto zostało naznaczone walkami podczas Powstania Wielkopolskiego, a wreszcie stało się mocnym ośrodkiem sportu żużlowego. Jak żyje się dziś w mieście o tak bogatej historii, a zarazem ogromnym potencjale gospodarczym i kulturalnym?

Sprawdzali to reporterzy Programu 3, którzy odwiedzili Leszno w ramach ósmego już przystanku na trasie radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Program 3 kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Do tej pory dziennikarze Trójki odwiedzili: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, ToruńCieszyn i Płock. A w każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było i dziś. Nie brakowało ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego miasta w Wielkopolsce. Słyszeliśmy ponadto mało znane ciekawostki z jego historii i teraźniejszości. Reporterzy Programu 3 - Izabela WoźniakJakub Witkowski - zaprosili do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców - jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Leszna.

- Rozmawiamy też o lokalnej żyłce do interesów, gwarze wielkopolskiej oraz o teatrze publicznym, który jest ewenementem, bo miasto liczy nieco ponad 60 tys. mieszkańców, a ma żywą i ambitną scenę teatralną. Będzie też o początkach kina, które tu się poniekąd rodziło - i to jeszcze przed braćmi Lumière - przyznali dziennikarze.

Relacje z Leszna emitowaliśmy w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media Program 3 prezentowaliśmy w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" planowana jest na również na następny rok. W nadchodzących miesiącach PR3 odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Czytaj także

Miasto Archipelag: Leszno, Kalisz, Konin

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 15:35
W ramach projektu "Miasto: Archipelag" Filip Springer odwiedza byłe polskie miasta wojewódzkie. Tym razem trafił do Wielkopolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program 3 z wizytą w Rabce-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 09:30
W nowym cyklu reporterzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 – wraz z zaproszonymi gośćmi – opowiadają o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka wraca do korzeni w... Cieszynie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:00
Miasto - tygiel, miasto pogranicza i miasto wielu kultur. Różne oblicza Cieszyna, w ramach akcji Trójka wraca do korzeni, przedstawiał Kuba Witkowski.
rozwiń zwiń