Świątynia Angkor Wat - cud architektury w Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 19:50
- To najwieksza hinduistyczna świątynia na świecie. Dlaczego rocznie ogląda ją aż 5 milionów ludzi? Chcą zobaczyć, jakim cudem w XI wieku, bez maszyn i cementu, zbudowano coś tak wielkiego - mówi przewodnik po Angkor Wat.
Audio
  • Świątynia Angkor Wat - cud architektury w Kambodży (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Świątynia Angkor Wat
Świątynia Angkor WatFoto: Tomasz Gorazdowski

Świątynia Angkor Wat powstała w XI wieku. Kiedyś kompleks Angkor liczył ponad 1000 km kwadratowych, a mieszkało w nim około miliona ludzi. Świątynia stanowiła część tego kompleksu.

Jak budowano świątynię? I jak Kambodża jest przygotowana na przyjęcie milionów turystów? O tym Tomasz Gorazdowski opowiada w swojej relacji.

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 13.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

fbi

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuala Lumpur - miasto z ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 11:25
Kuala Lumpur to największe miasto w Malezji. Ma ambicję odgrywać znaczącą rolę na mapie Azji i świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajlandia. Jak dbać o raj na Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 10:00
Tajlandia. Każdy, kto tu przyjeżdża, od razu rozumie, dlaczego ten kraj jest tak popularny. Ludzi olśniewają jedzenie, klimat, dżungla, morze i wyspy.
rozwiń zwiń