Polskie pierogi prosto z… Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:30
W stolicy tego państwa można kupić pierogi z serem, grzybami, a nawet jagodami. I nie są to wcale modyfikacje pierożków azjatyckich, ale typowe, polskie dania.
Audio
  • Ciekawostki ze stolicy Kambodży (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Czy polskie pierogi mają szansę zawojować dalekowschodnie podniebienia? Pewna odważna Polka postanowiła to sprawdzić (zdjęcie ilustracyjne)
Czy polskie pierogi mają szansę zawojować dalekowschodnie podniebienia? Pewna odważna Polka postanowiła to sprawdzić (zdjęcie ilustracyjne)Foto: YuliiaKas/Shutterstock

Pierogi przygotowuje w swojej knajpce Ewa Jankowska - Polka od lat mieszkająca we Phnom Penh. - Nasi klienci to w dużej części ekspaci. Khmerów trudno jest tutaj przyciągnąć, bo oni wolą jeść ryż i muszą się jeszcze troszeczkę przełamać - opowiadała Ewa Jankowska.

Polka przekonywała, że w Kambodży stosunkowo łatwo się osiedlić, a kraj serdecznie wita obcokrajowców. Do tego cały rok jest tam ciepło. W audycji mówiliśmy m.in. o tym, gdzie we Phnom Penh nie warto iść, chociaż punkty te polecają przewodniki, a także jakie - nieznane - miejsca trzeba koniecznie odwiedzić.

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 14.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

ei/jp

Czytaj także

Oto z czego słynie tajska kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:00
- My, Tajowie, wiemy jak jeść, wy nie. Na przykład ostra zupa tom yum - my jemy ją jako przystawkę, wy jako danie główne z ryżem, bo jest dla was za ostra - mówi szefowa tajskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynia Angkor Wat - cud architektury w Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 19:50
- To najwieksza hinduistyczna świątynia na świecie. Dlaczego rocznie ogląda ją aż 5 milionów ludzi? Chcą zobaczyć, jakim cudem w XI wieku, bez maszyn i cementu, zbudowano coś tak wielkiego - mówi przewodnik po Angkor Wat.
rozwiń zwiń