Kambodża - tu rośnie najlepszy pieprz na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:26
- W Kambodży, w rejonie Kampotu, rośnie niesamowity pieprz. Ma bardzo orzeźwiający aromat, wręcz cytrusowy. W Europie jest bardzo ceniony - opowiadała Ewa, Polka, która przyjechała do Kambodży, by zostać plantatorką pieprzu.
Audio
  • Kambodża - tu rośnie najlepszy pieprz na świecie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Farma pieprzu w Kambodży
Farma pieprzu w KambodżyFoto: Tomasz Gorazdowski

Jak uprawia się czarny, czerwony i biały pieprz? Do czego wykorzystywane są poszczególne odmiany? O tym wszystkim opowiadają Tomaszowi Gorazdowskiemu sympatyczni Ania i Michał, którzy pracują na jednej z farm pieprzu w rejonie Kompotu.

Ciekawe, czy smakosze białego pieprzu nadal będą gu używać, gdy dowiedzą się, jak zwykło się go w Kambodży pozyskiwać...

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 16.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

fbi

Czytaj także

Oto z czego słynie tajska kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:00
- My, Tajowie, wiemy jak jeść, wy nie. Na przykład ostra zupa tom yum - my jemy ją jako przystawkę, wy jako danie główne z ryżem, bo jest dla was za ostra - mówi szefowa tajskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynia Angkor Wat - cud architektury w Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 19:50
- To najwieksza hinduistyczna świątynia na świecie. Dlaczego rocznie ogląda ją aż 5 milionów ludzi? Chcą zobaczyć, jakim cudem w XI wieku, bez maszyn i cementu, zbudowano coś tak wielkiego - mówi przewodnik po Angkor Wat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie pierogi prosto z… Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:30
W stolicy tego państwa można kupić pierogi z serem, grzybami, a nawet jagodami. I nie są to wcale modyfikacje pierożków azjatyckich, ale typowe, polskie dania.
rozwiń zwiń