Good Morning Vietnam!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:54
Kiedy z Phnom Penh w Kambodży przyjeżdża się do Ho Chi Minh - dawnego Sajgonu w Wietnamie - szczególnie późnym wieczorem, ma się wrażenie, że odwiedza się Paryż Południowo-Wschodniej Azji.
Audio
  • Good Morning Vietnam! (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Ulica w Ho Shi Minh, czyli dawnym Wietnamie
Ulica w Ho Shi Minh, czyli dawnym WietnamieFoto: Tomasz Gorazdowski

Podświetlone budynki, zadbane żywopłoty, kawiarnie i sklepy z luksusowymi rzeczami. Wrażanie bogactwa mija nad ranem, kiedy widzi się, że nie jest tak kolorowo jak w nocy...

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 20.03.2017 
Godzina emisji: 17.16

mp

Czytaj także

Oto z czego słynie tajska kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:00
- My, Tajowie, wiemy jak jeść, wy nie. Na przykład ostra zupa tom yum - my jemy ją jako przystawkę, wy jako danie główne z ryżem, bo jest dla was za ostra - mówi szefowa tajskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynia Angkor Wat - cud architektury w Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 19:50
- To najwieksza hinduistyczna świątynia na świecie. Dlaczego rocznie ogląda ją aż 5 milionów ludzi? Chcą zobaczyć, jakim cudem w XI wieku, bez maszyn i cementu, zbudowano coś tak wielkiego - mówi przewodnik po Angkor Wat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie pierogi prosto z… Kambodży

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:30
W stolicy tego państwa można kupić pierogi z serem, grzybami, a nawet jagodami. I nie są to wcale modyfikacje pierożków azjatyckich, ale typowe, polskie dania.
rozwiń zwiń