Mui Ne - raj dla wielbicieli kite'a

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 17:30
Zdaniem napotkanych przez Tomasza Gorazdowskiego instruktorów kitesurfingu, ta wietnamska miejscowość to najlepsze na świecie miejsce do uprawiania wielu sportów wodnych.
Audio
  • Na plaży pełnej kitesurferów (Kierunek Azja/ Trójka)
Wiatr, woda, fale, latawiec i deska - tyle potrzeba do szczęścia kitesurferom, którzy odwiedzają Mui Ne
Wiatr, woda, fale, latawiec i deska - tyle potrzeba do szczęścia kitesurferom, którzy odwiedzają Mui Ne Foto: T. Gorazdowski

Dla wielbicieli kite'a sezon zaczyna się w listopadzie i przez 5 miesięcy jest to ponoć doskonałe miejsce do kitesurfingu. - To jedno z najlepszych miejsc do pływania w całej Azji, a mówiąc szczerze - na całym świecie. W sezonie mamy tu bardzo mocne, sprzyjające wiatry. Do tego fajne, piaszczyste plaże, hotele i restauracje - zachwyca się Mattie, instruktor z Londynu.

Maciek i Mateusz - instruktorzy z Polski - podkreślają natomiast, że koszty życia w Wietnamie są dość niskie, do tego w Mui Ne powstało bardzo charakterystyczne środowisko skupione wokół plaży i kite'a. Czy to surfingowy raj na ziemi?

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 21.03.2017 
Godzina emisji: 17.16

ei/bch

Czytaj także

Kambodża - tu rośnie najlepszy pieprz na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:26
- W Kambodży, w rejonie Kampotu, rośnie niesamowity pieprz. Ma bardzo orzeźwiający aromat, wręcz cytrusowy. W Europie jest bardzo ceniony - opowiadała Ewa, Polka, która przyjechała do Kambodży, by zostać plantatorką pieprzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Good Morning Vietnam!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:54
Kiedy z Phnom Penh w Kambodży przyjeżdża się do Ho Chi Minh - dawnego Sajgonu w Wietnamie - szczególnie późnym wieczorem, ma się wrażenie, że odwiedza się Paryż Południowo-Wschodniej Azji.
rozwiń zwiń