Kuchnia wietnamska. Kombinacje, które tworzą harmonię

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:13
- Wietnamska kuchnia jest znana i świetna. By jej spróbować i o niej posłuchać, trzeba przyjechać do Hoi An w środkowym Wietnamie - przekonuje Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Kuchnia wietnamska. Kombinacje, które tworzą harmonię (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Tomasz Gorazdowski rozpływa się nad smakiem wietnamskich potraw
Tomasz Gorazdowski rozpływa się nad smakiem wietnamskich potrawFoto: Tomasz Gorazdowski

Można tam spotkać Ms. Vy - znaną restauratorkę, właścicielkę szkoły gotowania, autorkę książki "Taste Vietnam. The Morning Glory Cookbook". - W kuchni wietnamskiej najważniejsza jest świeżość i balans. Balans między yin i yang. Wszystkie kombinacje pomiędzy kruchością, miękkością, czymś delikatnym, ciągnącym się, rozpływającym w ustach oraz smakami: słodkim, kwaśnym, ostrym, gorzkim i słonym. Kombinacje, które tworzą harmonię - podkreśla rozmówczyni Tomasza Gorazdowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Ms. Vy tłumaczy również, na czym polega wyjątkowość kuchni z regionu Hoi An.

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 22.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

mk/mp

Czytaj także

Kambodża - tu rośnie najlepszy pieprz na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:26
- W Kambodży, w rejonie Kampotu, rośnie niesamowity pieprz. Ma bardzo orzeźwiający aromat, wręcz cytrusowy. W Europie jest bardzo ceniony - opowiadała Ewa, Polka, która przyjechała do Kambodży, by zostać plantatorką pieprzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Good Morning Vietnam!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 17:54
Kiedy z Phnom Penh w Kambodży przyjeżdża się do Ho Chi Minh - dawnego Sajgonu w Wietnamie - szczególnie późnym wieczorem, ma się wrażenie, że odwiedza się Paryż Południowo-Wschodniej Azji.
rozwiń zwiń