X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Koncepcja szczęścia narodowego brutto"? Tylko w Bhutanie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:48
- Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Bhutan bliższy był XVIII niż XXI wiekowi. Teraz coraz więcej jest kwestii, w których świat chce naśladować to azjatyckie państwo - mówi Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • "Koncepcja szczęścia narodowego brutto"? Tylko w Bhutanie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Bhutańczycy deklarują, że są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecie
Bhutańczycy deklarują, że są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecieFoto: Tomasz Gorazdowski

Niewolnictwo zniesiono tam dopiero w 1956 roku, ale Bhutan idzie z duchem czasów - dziś jest jedynym krajem na świecie, który absorbuje więcej dwutlenku węgla niż go produkuje. - W bhutańskiej konstytucji zapisane jest, że zalesienie nie może spaść poniżej 60 procent powierzchni kraju - opowiada dziennikarz Trójki.

Jaką powierzchnie kraju lasy zajmują obecnie? Z jakich źródeł pochodzi produkowana tam energia? Jakie wyzwania stoją przed tym rozwijającym się państwem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której jeden z rozmówców Tomasza Gorazdowskiego mówi, na czym polega "koncepcja szczęścia narodowego brutto".

***

Tomasz Gorazdowski kończy już swoją 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszczał się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 19.04.2017 
Godzina emisji: 17.15

mk/ei

Czytaj także

Bhutan - kraj, jak żaden inny. Oto dlaczego

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 17:48
- To malutki kraj wciśnięty pomiędzy dwa supermocarstwa: Indie i Chiny. Kto tu przyjedzie, będzie zaskoczony - opowiada Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń