X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
Piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i aranżer odszedł w wieku 67 lat. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". 
Audio
  • Ewa Bem, Artur Andrus i Robert Kantereit wspominają Zbigniewa Wodeckiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Piotr Stelmach o wspomina Zbigniewa Wodeckiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Fragment rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z Zbigniewem Wodeckim, który przekazał trąbkę na trójkową licytację
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

wodecki 1200
"Musimy się uczyć słuchać muzyki". Przypominamy archiwalny wywiad ze Zbigniewem Wodeckim

Jak przypomniał Robert Kantereit, Zbigniew Wodecki często gościł w Trójce, a Trójka gościła z nim na wielu scenach. Na trasie Męskiego Grania występował z zespołem Mitch&Mitch. Piosenki z ich wspólnej płyty "1976: A Space Odyssey", będącej zapisem koncertu w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, zdobywały "Listę Przebojów Programu III". Za kulisami koncertu w Poznaniu w rozmowie z Piotrem Stelmachem i Anną Gacek Zbigniew Wodecki mówił, że "ten, komu uda się zrobić karierę, ma przechlapane", bo wciąż śledzi losy swoich piosenek". - Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby ta płyta się nie ukazała. Teraz znowu gramy z młodymi ludźmi, którzy są młodsi od moich dzieci i kochają tę muzykę. Znali moje piosenki, o których sam zapomniałem - mówił Zbigniew Wodecki, który sam o sobie mówił śpiewający muzyk. Piotr Stelmach wspominał jak po raz pierwszy Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch wystąpili razem w Trójce w 2008 roku. 

Artur Andrus wspominał wizyty Zbigniewa Wodeckiego w Trójce. - Lubił sobie pogadać z ludźmi, nie stwarzał żadnego dystansu - podkreślał. Ewa Bem zwracała z kolei uwagę na to, że artysta był człowiekiem niezwykłej życzliwości, poczuciu humoru i dystansu do swojego zawodu, co nie zdarza się często. 

W audycji rozmawialiśmy o tym, jakim człowiekiem i przyjacielem był Zbigniew Wodecki. Jaką miał publiczność, jak postrzegał swój zawód? Wspominaliśmy także jego koncerty, kiedy w kilka sekund potrafił zaczarować publiczność. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit 
Goście: Artur Andrus, Ewa BemPiotr Stelmach
Data emisji: 22.05.2017 
Godzina emisji: 16.09, 17.12

gs/jp

Czytaj także

Zmarł wybitny wokalista i kompozytor Zbigniew Wodecki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
W wieku 67-lat zmarł Zbigniew Wodecki - wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych.
rozwiń zwiń