X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zachować się podczas burzy?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 16:30
Wtorkowe popołudnie upływa pod znakiem nawałnic, które występują w centrum i na południu kraju i będą się przesuwać na północ i północny wschód.
Audio
  • Jak zachować się podczas burzy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Balazs Kovacs Images/Shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla przeważającej części Polski, poza województwami warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Z kolei dla Podkarpacia wydano ostrzeżenie drugiego stopnia - tam burze przyniosą obfite ulewy z opadami deszczu do 60 milimetrów. Nawałnicom towarzyszyć będzie silny wiatr - w centralnej i zachodniej Polsce porywy mogą dochodzić do 90 kilometrów na godzinę. Jutro w pierwszej połowie dnia burz można spodziewać się na wschodzie, a po południu również na zachodzie kraju.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówimy, co robić - i czego nie robić - podczas burzy. Zdradzamy także, ile budynków w Polsce nie posiada instalacji odgromowej. Rozmawiamy również z jednym z tzw. łowców burz.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji:
6.06.2017
Godzina emisji: 16.25

IAR/mk/fbi

Czytaj także

Dr Tomasz Rożek tłumaczy, skąd się biorą burze

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 14:04
- Nie potrafimy dokładnie powiedzieć, w którym miejscu może powstać burza. Są sytuacje, w których wszystkie warunki wskazują, że powinna powstać, a nie powstaje, a kiedy indziej jesteśmy burzą zaskoczeni - mówi dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń