Jak zachować się podczas burzy?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 16:30
Wtorkowe popołudnie upływa pod znakiem nawałnic, które występują w centrum i na południu kraju i będą się przesuwać na północ i północny wschód.
Audio
  • Jak zachować się podczas burzy? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Balazs Kovacs Images/Shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla przeważającej części Polski, poza województwami warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Z kolei dla Podkarpacia wydano ostrzeżenie drugiego stopnia - tam burze przyniosą obfite ulewy z opadami deszczu do 60 milimetrów. Nawałnicom towarzyszyć będzie silny wiatr - w centralnej i zachodniej Polsce porywy mogą dochodzić do 90 kilometrów na godzinę. Jutro w pierwszej połowie dnia burz można spodziewać się na wschodzie, a po południu również na zachodzie kraju.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówimy, co robić - i czego nie robić - podczas burzy. Zdradzamy także, ile budynków w Polsce nie posiada instalacji odgromowej. Rozmawiamy również z jednym z tzw. łowców burz.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji:
6.06.2017
Godzina emisji: 16.25

IAR/mk/fbi

Czytaj także

Dr Tomasz Rożek tłumaczy, skąd się biorą burze

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 14:04
- Nie potrafimy dokładnie powiedzieć, w którym miejscu może powstać burza. Są sytuacje, w których wszystkie warunki wskazują, że powinna powstać, a nie powstaje, a kiedy indziej jesteśmy burzą zaskoczeni - mówi dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń