X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Statystyczny Polak, czyli kto?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 18:30
GUS przedstawił właśnie obraz statystycznego Polaka. Jest nas 38 milionów i 433 tysiące. Kobiety stanowią większość - 52 proc. społeczeństwa. Przeciętna Polka urodzona w 2016 roku będzie żyła 82 lata, a Polak 74 lata... Czego jeszcze możemy się o sobie dowiedzieć?
Audio
  • Statystyczny Polak, czyli kto? Materiał reporterski Pauliny Kozion (Zapraszamy do Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/blvdone

- Statystyczny Polak to osoba w wieku około 40 lat. Żyje przeciętnie o 7 lat dłużej w stosunku do 1990 r. - mówiła Karolina Dawidziuk, rzecznik prasowy prezesa GUS. Ponadto żeni się lub wychodzi za mąż przed 30., a rozwodzi w okolicach 40. Warto zaznaczyć, że pomimo częstych rozwodów, staż małżeński wydłużył się do około 14 lat.

Profesor Irena Kotowska z Instytutu Statystyki i Diagnostyki SGH przewrotnie przekonuje, że nie ma w rzeczywistości statystycznego Polaka jako takiego. Dlaczego? Między innymi o tym usłyszą Państwo w dołączonym nagraniu materiału reporterskiego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autorka materiału reporterskiego: Paulina Kozion
Data emisji: 11.07.2017
Godzina emisji: 16.48

czaj/gs

Czytaj także

Robaki uszne, czyli baaardzo natrętne melodie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 18:30
Jak się do człowieka przyczepi, to bywa, że i cały dzień nie można się go pozbyć. Chodzi o łatwo wpadający w ucho fragment muzyki lub piosenki, który potem nieświadomie nucimy i nucimy. Nawet wbrew sobie. 
rozwiń zwiń