Święta bez Granic 2017. Trzecia licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 16:00
Ponad 150 tysięcy złotych przyniosła trzecia licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic" 2017. Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
Audio
  • Serwis Trójki z godziny 19.00 podsumowujący trzecią licytację w ramach akcji Święta Bez Granic
  • Marek Wałkuski opowiada o "zestawie napadowym" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Michał Przedlacki, pracownik pomocy humanitarnej i reportażysta, o dramacie głodu w Syrii (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Piotr Adamczyk zaprasza na kolację, którą można wylicytować (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Piotr Stelmach o zestawie pamiątek od zespołu Republika (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Grzegorz Schetyna o panoramie Lwowa przekazanej na licytację (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jacek Poręba o kulisach powstania zdjęcia Dalajlamy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Ksiądz Marcin Schmidt, sekretarz Caritas Polska o sytuacji dzieci w Aleppo (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia. Za zebrane środki Fundacja opłaci potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

<<<Święta Bez Granic 2017 - wszystko o akcji>>>


Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas trzeciej licytacji (15 grudnia 2017, godz. 16-19), którą – tradycyjnie już – poprowadził Kuba Strzyczkowski:

FANTY SBG Licytacja 1 1200.jpg
Święta bez Granic 2017. Pierwsza licytacja za nami!

WINYL Z NIEPUBLIKOWANĄ WERSJĄ UTWORU "BIAŁA FLAGA" ZESPOŁU REPUBLIKA ORAZ OPRAWIONY BANKNOT Z AUTOGRAFEM GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO trafią do Pani Mileny, która wylicytowała zestaw za 20 333 zł.

Unikatowy zestaw związany z zespołem Republika i jego legendarnym liderem – Grzegorzem Ciechowskim. W skład kompletu wchodzą:

- winyl wytłoczony tylko w jednym egzemplarzu, zawierający nigdy wcześniej niepublikowaną wersję „Białej flagi”!!! Druga piosenka na płycie to "Mamona". Oba utwory zostały zarejestrowane w Trójce podczas koncertu z okazji 1000. wydania Listy Przebojów PR3.

Płyta winylowa została wytłoczona dzięki uprzejmości firmy Repliq Media Sp. z o.o.

- efektownie oprawiony banknot z autografem Grzegorza Ciechowskiego. Banknot to fałszywa studolarówka, ale najcenniejszy jest tu podpis lidera Republiki. Wraz z innymi "fałszywkami" wzięła udział w teledysku do piosenki "Mamona".

- album ze zdjęciami Grzegorza Ciechowskiego i zespołu, autorstwa Andrzeja Świetlika i z jego autografem.

- kopia rękopisu tekstu utworu "Republika Marzeń" autorstwa Grzegorza Ciechowskiego.


(Fot. Paweł Kurek) (Fot. Paweł Kurek)

 


SBG2 kolaz 1200.jpg
Święta bez Granic 2017. Druga licytacja zakończona!

SPECJALNY ZESTAW OD ZŁOTEJ DRUŻYNY SKOCZKÓW NARCIARSKICH wylicytował Pan Wojciech za 9 000 zł.

Sezon 2016/2017 w skokach narciarskich należał do polskiej drużyny. Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zdobyli złote medale Mistrzostw Świata, które rozgrywane były na początku marca tego roku w Lahti w Finlandii. To pierwszy taki sukces naszej drużyny skoczków w historii! Oprócz tego, Stoch i spółka zdobyli – także po raz pierwszy – Puchar Narodów, czyli wygrali klasyfikację drużynową Pucharu Świata, nie schodząc ani razu z podium podczas zawodów drużynowych tego cyklu.

Na licytacji w Trójce zestaw akredytacji zawodniczych wraz z autografami poszczególnych skoczków z zawodów inauguracyjnych Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 (zawody odbyły się w Wiśle Malince w październiku tego roku). Co istotne, cykl po raz pierwszy rozpoczęły konkursy organizowane w Polsce! W komplecie z plakietkami także plastron startowy z Wisły Malinki, podpisany przez Mistrzów Świata.


(Fot. Paweł Kurek) (Fot. Paweł Kurek)

FOTOGRAFIA DALAJLAMY AUTORSTWA JACKA POREMBY kupiła Pani Aleksandra za 15 000 zł.

Jesienią 2013 roku w Warszawie odbył się XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło duchowego przywódcy Tybetańczyków – Tenzina Gjaco, czyli XIV Dalajlamy. Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów Jacek Poremba miał okazję sportretować Dalajlamę. Fotografia trafiła na wystawę "Nobliści" autorstwa Poremby w Galerii Kordegarda, a teraz odbitka przygotowana specjalnie z myślą o Trójkowej licytacji trafi do Słuchaczki, która zaoferowała największą kwotę.


(Fot. Wojciech Dorosz) (Fot. Wojciech Dorosz)


Trzy lata temu podczas otwarcia wystawy autor tak opisywał okoliczności jej powstawania (wypowiedź dla Polskiej Agencji Prasowej): "To, co robię od paru lat - fotografowanie ludzi na czarnym tle - pasuje do takich osobistości. Dzięki czarnemu tłu, skupiamy się na emocjach, na energii, która w tych twarzach jest". Ci, którzy widzieli zdjęcie, przyznają, że tę energię da się wręcz odczuć.

Do zdjęcia dołączony jest Certyfikat Autentyczności, informujący m.in. o tym, że "niniejszy projekt reprodukcji graficznej jest 3 z 10 wykonanych zgodnie z technologią (…) serii". Fotografia została bardzo gustownie oprawiona. Sama odbitka (bez ram) ma wymiary 50 cm na 70 cm.


(fot. Adam Sobieraj) (fot. Adam Sobieraj)

Jacek Poremba zajmuje się fotografią artystyczną i reklamową. Specjalizuje się w modzie i portretach. Współpracuje z najważniejszymi magazynami w Polsce, jest też autorem okładek płyt takich wykonawców, jak: Anita Lipnicka i John Porter, Kayah i Bregović, Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Kora, Kasia Kowalska. Wśród laurów, które otrzymał jest wyróżnienie w konkursie Nikona (1993 r.) i druga nagroda w konkursie Polaroida (1998 r.).

 

KOLACJA Z PIOTREM ADAMCZYKIEM stanie się udziałem Pana Bogusława, który zapłacił za nią 12 666 zł.

Piotr Adamczyk to aktor o wielkim potencjale zarówno komediowym, jak i dramatycznym. Był już Karolem Wojtyłą (i Janem Pawłem II), Fryderykiem Chopinem, Hermannem Brunnerem – to w rolach filmowych, a ostatnio także - na antenie Trójki - Witoldem Gombrowiczem. Na licytacji w Trójce możliwość wylicytowania – zakładamy, że bardzo udanego – wieczoru z kolacją w towarzystwie aktora. Termin do ustalenia.   

 

(Fot. Natalia Grzeszczyk) (Fot. Natalia Grzeszczyk)

  

ZESTAW "NAPADOWY", CZYLI WIEZIĘNNE PASIAKI ORAZ KSIĄŻKA "TO JEST NAPAD!" Z AUTOGRAFAMI MARKA WAŁKUSKIEGO I KUBY STRZYCZKOWSKIEGO trafi do Pana Andrzeja, który kupił go za 12 000 zł.

Duet Strzyczkowski-Wałkuski jest dobrze znany słuchaczom popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki". Co tydzień w piątek przed g. 17 dziennikarze rozmawiają o bieżących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych, nie szczędząc słuchaczom błyskotliwych dowcipów, a sobie nawzajem - inteligentnych złośliwości. Tematem, który zawsze pojawia się podczas łączenia Warszawa-Waszyngton są napady na bank. Od słowa do słowa, powstała książka, trzecia już związana z pobytem Marka Wałkuskiego w USA, tym razem w całości poświęcona tej tematyce (wiele mówiący tytuł "To jest napad! czyli nieznany kawałek Ameryki"). Kilka tygodni temu w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się spotkanie autorskie Marka Wałkuskiego. Poprowadził je, jak można było przypuszczać, Kuba Strzyczkowski. Publiczności zgromadzonej w Trójce słynny już "tandem" zaprezentował się w nietypowych strojach (a może typowych?), których znaczenie łatwo można było odczytać, znając choćby tytuł omawianej książki. Tak oto dochodzimy do sedna – na licytacji w Trójce oryginalne "pasiaki" Marka Wałkuskiego i Kuby Strzyczkowskiego, wraz z książką "To jest napad!" ze specjalną dedykacją od obu panów.


(Fot. Paweł Kurek) (Fot. Paweł Kurek)

(Fot. Ola Baszun) (Fot. Ola Baszun)

ARCHIWALNE NAGRANIE ZESZŁOROCZNEGO FINAŁU wylicytował Pan Błażej za 3 333 zł.

Naszą akcję wparli także politycy – Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej i Paweł Kukiz z Kukiz'15.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przekazał na Trójkową akcję REPRODUKCJĘ MIEDZIORYTU ABRAHAMA HOGENBERGA Z PIERWSZEJ POŁOWY XVII WIEKU, PRZEDSTAWIAJĄCEGO LWÓW. Przedmiot wylicytował Pan Sławomir za 4 000 zł.

Szef Kukiz'15 ofiarował na Trójkową licytację PŁYTĘ KUKIZ I PIERSI "PIEŚNI OJCZYŹNIANE" Z AUTOGRAFEM i KSIĄŻKĘ SWOJEGO AUTORSTWA "OBALIĆ SYSTEM III RP". Zestaw ten stał się własnością Pani Kornelii, która przekazała na konto naszej akcji 1 000 zł.

Dodatkowo dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom SMS o treści "Pomoc" pod numer 7545 (koszt 5 zł plus VAT) zebraliśmy podczas trzeciej licytacji prawie 64 275 zł. Dziękujemy!


Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Pierwsza licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 19:10
Prawie 150 tysięcy złotych przyniosła pierwsza tegoroczna licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic". Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Druga licytacja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 19:00
Słuchacze Trójki po raz kolejny pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach. W ramach drugiej licytacji "Święta bez Granic" wsparli Fundację Świętego Mikołaja kwotą prawie 200 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Aleppo.
rozwiń zwiń