Niezwykła mentalność Wielkopolan

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:40
27 grudnia minie 99. rocznica Powstania Wielkopolskiego, jedynego wygranego spośród wielkich polskich zrywów narodowych. Co zadecydowało o tym, że akurat w Wielkopolsce taki czyn się udał? Być może sekret tkwi w mentalności jej mieszkańców?
Audio
  • Niezwykła mentalność Wielkopolan (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Stare Miasto w Poznaniu
Stare Miasto w PoznaniuFoto: Oleksandr Osipov/Shutterstock.com

Zwycięskie powstanie to niejedyny przejaw szczególnego charakteru mieszkańców tego regionu. Od lat, właśnie tam, bezrobocie jest najniższe w całym kraju, a przedsiębiorczość kwitnie. – Czym charakteryzuje się wielkopolska mentalność? Oszczędnością, ale nie taką niesympatyczną. Poza tym tam bardzo dba się o porządek – mówi pochodząca z Szamotuł pani Janina Kocińska. – Porządek musi być, konkret musi być, przed domem i w nim musi być czysto, wszystko co robimy, robimy tak samo – wtóruje pani Justyna, również Wielkopolanka.

Jak swoje życie w innych częściach Polski oceniają Wielkopolanie? A jak oceniają ich mieszkańcy innych regionów? O tym w materiale reporterskim Kuby Witkowskiego. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Michał Olszański
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 21.12.2017
Godziny emisji: 17.24

ml/mk

Czytaj także

Losy Pałacu Zamoyskich w Bieżuniu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 19:00
Był on własnością Andrzeja Zamoyskiego. Potem przechodził z rąk do rąk. W latach 80. należał do przedsiębiorstwa państwowego "Stomil".
rozwiń zwiń