X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła mentalność Wielkopolan

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 18:40
27 grudnia minie 99. rocznica Powstania Wielkopolskiego, jedynego wygranego spośród wielkich polskich zrywów narodowych. Co zadecydowało o tym, że akurat w Wielkopolsce taki czyn się udał? Być może sekret tkwi w mentalności jej mieszkańców?
Audio
  • Niezwykła mentalność Wielkopolan (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Stare Miasto w Poznaniu
Stare Miasto w PoznaniuFoto: Oleksandr Osipov/Shutterstock.com

Zwycięskie powstanie to niejedyny przejaw szczególnego charakteru mieszkańców tego regionu. Od lat, właśnie tam, bezrobocie jest najniższe w całym kraju, a przedsiębiorczość kwitnie. – Czym charakteryzuje się wielkopolska mentalność? Oszczędnością, ale nie taką niesympatyczną. Poza tym tam bardzo dba się o porządek – mówi pochodząca z Szamotuł pani Janina Kocińska. – Porządek musi być, konkret musi być, przed domem i w nim musi być czysto, wszystko co robimy, robimy tak samo – wtóruje pani Justyna, również Wielkopolanka.

Jak swoje życie w innych częściach Polski oceniają Wielkopolanie? A jak oceniają ich mieszkańcy innych regionów? O tym w materiale reporterskim Kuby Witkowskiego. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Michał Olszański
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 21.12.2017
Godziny emisji: 17.24

ml/mk

Czytaj także

Losy Pałacu Zamoyskich w Bieżuniu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 19:00
Był on własnością Andrzeja Zamoyskiego. Potem przechodził z rąk do rąk. W latach 80. należał do przedsiębiorstwa państwowego "Stomil".
rozwiń zwiń