X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister Edukacji: Chcemy uwolnić szkoły od barier

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 18:58
Od 1 września 2017 roku szkoły zawodowe zostały przekształcone w szkoły branżowe. Jakie jeszcze zmiany czekają uczniów i szkoły?
Audio
  • Minister Edukacji: Chcemy uwolnić szkoły od barier (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov/shuttertsock.com/cc

Na rynku pracy brakuje osób z wykształceniem zawodowym. Brak hydraulików czy spawaczy jest szczególnie odczuwalny. Z drugiej strony, aż 40% osób po tzw. "zawodówce" jest na bezrobociu. Celem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest wprowadzenie zmian w dotychczasowym sposobie kształcenia. Po przekształceniu nazw ze szkół zawodowych na szkoły branżowe, przyszedł czas na kolejne.

- Tydzień temu powstało w powiecie zgorzeleckim pięć klas patronackich. Pracodawcy są w szkołach i współtworzą kształcenie zawodowe. Przede wszystkim stworzyliśmy i dalej pracujemy nad stworzeniem podstaw programów dla konkretnych zawodów - mówi Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji Narodowej.

Przedstawiciele przedsiębiorstw zwracają szczególną uwagę na potrzebę komunikacji pomiędzy uczącymi, a osobami odpowiedzialnymi za przedsiębiorstwa w celu stworzenia nowej metodologii nauczania.

- Brakuje w firmach ludzki, którzy wiedzieliby jak takie programy kształcenia tworzyć. One muszą być zgodne z metodologia. Muszą być dobre jakościowo, muszą kształcić bardzo szeroko – komentuje Jakub Gotarek z Konfederacja Lewiatan

Więcej nowych pomysłów na poprawę jakości wykształcenia zawodowego w materiale.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Autor materiału reporterskiego: Paulina Kozion
Data emisji: 22.01.2018
Godziny emisji: 16.38

wk/ml

Czytaj także

Anna Zalewska: rozszerzamy dyskusję nad podstawami programowymi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 09:27
- Mimo, że były konsultacje społeczne, a nawet prekonsultacje, czyli ponadstandardowe działania Ministerstwa Edukacji, i tak były głosy, że niewystarczająco dyskutujemy na temat podstaw programowych - mówi w "Sygnałach dnia" szefowa MEN Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkretne zawody będą w cenie. Rząd deklaruje wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 14:21
Wiceminister edukacji Marzena Machałek oceniła, że rozwój kształcenia zawodowego w Polsce staje się faktem i zadeklarowała rządowe wsparcie dla tej formy edukacji.
rozwiń zwiń