Jakie będzie radio przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 18:00
Radio – doskonale je znamy. W niemal niezmiennej formie istnieje od dziesięcioleci. Jak jednak może się ono zmienić w przyszlości?
Audio
  • Jaka przyszłość czeka radio? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Andrey Suslov/Shutterstock.com

– Muzyka w przestrzeni, wokół mnie, taka, która mnie otacza – między innymi takiej przyszłości radia życzyliby sobie słuchacze pytani przez Tomasza Jeleńskiego.

Radio, to z przeszłości, obecnie i to w przyszłości, musi mieć kilka elementów: odbiornik i głośnik. – Odbiornikiem mogłaby być cała głowa, a dźwięk słyszelibyśmy jak w rozszerzonej rzeczywistości, wszędzie wokół nas, dzięki wszczepionemu na błonie bębenkowej ucha, drobnemu elementowi piezoelektrycznemu  – mówią Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik i Bogdan Janus z Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź.

Jaka przyszłość czeka odbiorniki, a co nowego będą miały do zaoferowania stacje radiowe? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 13.02.2018
Godziny emisji: 16.20

ml

Czytaj także

Sztuczna inteligencja. Krok ku naszej zagładzie?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 10:30
Światowe autorytety w dziedzinie robotyki apelują do Organizacji Narodów Zjednoczonych, by zaprzestać prac nad rozwojem tzw. autonomicznej broni opartej na sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfon z diamentowym ekranem?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:43
Producenci telefonów są właśnie na etapie testów diamentowego ekranu. Ma on być odporny na zadrapania i pęknięcia. Czy w końcu rozwiąże się największy problem smartfonów? 
rozwiń zwiń