X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 18:14
Minął niecały miesiąc od zdarzenia, w którym policjanci bezpodstawnie zatrzymali dziennikarkę radiowej Trójki – Annę Rokicińską. Dziś zapadła decyzja sądu w tej sprawie. 
Audio
  • Co dalej w sprawie bezpodstawnego zatrzymania Anny Rokicińskiej? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zatrzymany mężczyzna wyraził skruchę i przyznał, że działał pod wpływem emocji
Zatrzymany mężczyzna wyraził skruchę i przyznał, że działał pod wpływem emocjiFoto: Monika Gruszewicz/Shutterstock.com

shutterstock_policja_m.jpg
Bezpodstawne wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki

Pod koniec marca do domu Anny Rokicińskiej wtargnęła policja, która skuła dziennikarkę kajdankami i rozpoczęła przeszukiwania domu. Wszystko działo się na oczach jej dzieci. Czynności służb trwały prawie trzy godziny. Jak się potem okazało, policjanci w domu dziennikarki radiowej Trójki znaleźli się przez pomyłkę. Anna Rokicińska złożyła zażalenie do sądu, który dziś ogłosił swoją decyzję.

– Niezasadne, nielegalne, ale prawidłowe – tak Sąd Rejonowy w Żyrardowie ocenił zatrzymanie Ani. Orzekł, że nie miała ona żadnego związku ze sprawą, która była przedmiotem śledztwa. Nie było żadnych podstaw, żeby została zatrzymana, a policjanci popełnili rażący błąd – mówił na antenie Trójki Łukasz Karusta, który zajmował się sprawą Anny Rokicińskiej. 

– Panowie nie powinni się u mnie pojawić. Wtargnęli do mnie niezasadnie. Sąd podkreślał, że zostałam pouczona, a panowie wykonali te czynności zgodnie z prawem. Nie do końca czuję się w ten sposób potraktowana. Policjanci pouczyli mnie na samym końcu. Nie zrealizowano mojego podstawowego prawa, czyli prawa do adwokata. To nie koniec, to dopiero początek – mówiła po wyjściu z sądu Anna Rokicińska. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Autor materiału reporterskiego: Łukasz Karusta
Data emisji: 23.04.2018
Godzina emisji: 17.14

kw/gs

Czytaj także

Bezpodstawne wtargnięcie policji do domu dziennikarki Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 17:00
W środę wieczorem do domu naszej redakcyjnej koleżanki bez pukania weszło sześcioro nieumundurowanych funkcjonariuszy policji.
rozwiń zwiń