X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy uda się zakończyć kryzys polityczny we Włoszech?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 19:00
Włosi mają już dość trwającej w ich kraju politycznej zawieruchy i domagają się powołania rządu. Nie będzie to jednak rząd, do którego mieszkańcy Włoch przywykli.
Audio
  • Czy uda się wybrać premiera Włoch? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Beppe Grillo
Beppe GrilloFoto: Antonio Nardelli/Shutterstock.com

Ostatnie wybory wywróciły włoską scenę polityczną do góry nogami. Teraz o nowym premierze rozmawiają reprezentanci ugrupowań: Liga Północna i Ruch Pięciu Gwiazd, czyli skrajną prawicę o mocnym antyeuropejskim charakterze i, tak zwany, antyestablishmentowy ruch założony kilka lat temu przez komika Beppe Grillego. Razem mają poparcie 60% Włochów. Czy to spowoduje jeszcze większe rozdarcie Włoch, wyjście z UE i ze strefy Euro? Każdy z tych scenariuszy niesie za sobą poważne konsekwencje dla kraju z półwyspu apenińskiego i całej Europy.

– Włosi są zdeterminowani i jeśli nie zostanie wybrany premier, to są oni gotowi iść do kolejnych wyborów. Jeżeli rząd zostanie wyłoniony, to będzie to precedens dla Włoch i całej Unii, bo państwem rządzić będzie koalicja antysystemowa – mówi dr Małgorzata Bonikowska z Uczelni Vistula.

Jakie konsekwencje dla Europy może przynieść ten kryzys polityczny we Włoszech? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Jacek Żakowski
Gość: dr Małgorzata Bonikowska (dyrektor Centrum Stosunków Międzynarodowych, Uczelnia Vistula)
Data emisji: 21.05.2018
Godziny emisji: 17.23

ml

Czytaj także

Jaki pomysł na siebie ma Rosja?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 22:00
Jaka będzie polityka Moskwy w perspektywie roku, 5 lat, 10 lat, 25 lat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej ze Strefą Gazy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 18:00
Wczoraj od kul zginęło 60 palestyńczyków. Dziś odbywają się ich pogrzeby. Przerażające statystyki dopełnia liczba ponad 3000 rannych.
rozwiń zwiń