Co przyniesie porozumienie USA – Korea Północna?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 18:00
– To wydarzenie na pewno zapisze się w annałach historii. Czy będzie ono przełomowe? Poczekajmy – mówi o spotkaniu Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem dr Paweł Kowalski z SWPS.
Audio
  • Jakie będą następstwa spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem w Singapurze? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kim Dzong Un i Donald Trump w Singapurze
Kim Dzong Un i Donald Trump w SingapurzeFoto: SHEALAH CRAIGHEAD/PAP

12 czerwca w Singapurze doszło do długo zapowiadanego spotkania, w trakcie którego prezydent Donald Trump i przywódca Korei Północnej podpisali dokument, na mocy którego Waszyngton zobowiązał się zapewnić gwarancję bezpieczeństwa dla Korei Północnej, a Pjongjang potwierdził swe zobowiązanie kompletnej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

– Zastanawiające jest to, jak Kim Dzong Un będzie denuklearyzował Koreę. Będzie to wymagało długiego i bardzo szczegółowego porozumienia. Pamiętajmy też, że ten proces będzie się wiązał docelowo z ograniczeniem działalności militarnej USA w tym regionie, co może mieć zupełnie nieoczekiwane skutki dla pokoju w tamtej części świata – komentuje dr Paweł Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: dr Paweł Kowalski (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 12.06.2018
Godzina emisji: 17.22

ml/mk

Czytaj także

Czy Donald Trump poskromi Kim Dzong Una?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 17:00
Amerykański prezydent pojechał do Japonii, Korei Południowej, Chin, Wietnamu i na Filipiny, by rozmawiać o Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy na szczycie na Półwyspie Koreańskim

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 17:00
"Proponujemy rozmowy na wysokim szczeblu między Południem a Północą" – mówił południowokoreańki minister ds. zjednoczenia. Nadchodzące zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się w Pjongczangu, w Korei Południowej. Swoją reprezentację chce na nie wysłać jej północny sąsiad. Kto może zyskać, a kto stracić na takich rozmowach?
rozwiń zwiń