Nowe porozumienie nuklearne na linii USA – Iran?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 18:15
Donald Trump wyraził w gotowość spotkania z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Amerykański prezydent mówi o możliwości negocjacji nowego porozumienia nuklearnego z tym Krajem.
Audio
  • Co planuje Donald Trump? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Joseph Sohm/Shutterstock.com

Międzynarodowe porozumienie dotyczące kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej, zawarte 14 lipca 2015 pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami: USA, Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami, zostało przez amerykańskiego prezydenta wypowiedziane w maju tego roku. 

– Jeszcze nic nie jest jasne, jednak można postawić roboczą hipotezę. Kształtuje nam się coś takiego w polityce zagranicznej USA, jak taka pokraczna doktryna Trumpa. Z jednej strony ma polegać na tym, że prowadzona jest jednostronna polityka, a z drugiej wyrażana jest chęć do rozpoczęcia negocjacji – mówi Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego. 

Jakie mogło by być nowe porozumienie z Iranem i czy ta renegocjacja jest w ogóle możliwa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Tomasz Smura (Fundacja Pułaskiego)
Data emisji: 31.07.2018
Godzina emisji: 17.23

kw

 

Czytaj także

Pożary w Grecji. Bilans ekonomiczny

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 12:10
74 osoby zginęły, setki są poparzone lub ranne, a tysiące ludzi straciło dach nad głową. To bilans jaki podają greckie służby ratunkowe. Ale bilans dla kraju liczony będzie jeszcze długo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywódca sekty Aum stracony w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 17:10
Wykonano wyrok śmierci przez powieszenie na kolejnych sześciu członkach sekty kierowanej przez Shoko Asahara, która rozpyliła w tokijskim metrze gaz bojowy sarin w 1995 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego służby Erdoğana porywają Turków za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:00
Agenci tureckiego wywiadu dokonują poza granicami swojego państwa porwań członków ruchu islamskiego duchownego Fethullaha Gülena. Znane są już przypadki takich uprowadzeń, m. in. na Ukrainie, w Azerbejdżanie, Kosowie, a ostatnio – w Mongolii.
rozwiń zwiń