X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto odpowiada za śmierć rosyjskich dziennikarzy w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:15
Rosyjskie media podjęły dziennikarskie śledztwo w sprawie śmierci ekipy filmowej, zamordowanej w Republice Środkowoafrykańskiej.
Audio
  • Bartosz Tesławski o "grupie Wagnera" (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Max Sky/Shutterstock.com

Zastrzeleni zostali członkowie ekipy telewizyjnej, która do Afryki przyleciała realizować film o tzw. grupie Wagnera, czyli rosyjskich oddziałach najemników. Rosyjskie prawo zabrania tworzenia prywatnych agencji wojskowych, ale "grupa Wagnera" funkcjonuje, ma się dobrze, a nawet przyjmuje zlecenia i współpracuje z Ministerstwem Obrony. Żołnierze tej agencji od kilku miesięcy wykonują zadania w Republice Środkowoafrykańskiej, brali udział w wojnie w Donbasie, są obecni w Syrii i jeszcze w kilku innych zapalnych punktach na świecie.

Według jednej z najczęściej powtarzanych wersji, na dziennikarzy napadli partyzanci muzułmańskiej koalicji Selek. Napad mógł mieć charakter rabunkowy albo była to zemsta za pomoc wojskową, jakiej Moskwa udziela lokalnej władzy. Wspomina się także o tym, że powodem mogło być posiadanie przez filmowców niewygodnych informacji na temat rosyjskiej formacji najemników.

– Sama "grupa Wagnera" istnieje już od kilku lat. Głośno zrobiło się o niej przy okazji wojny na wschodzie Ukrainy i aneksji Krymu. Trudno uchwycić moment, kiedy zaczęli działać – tłumaczy Bartosz Tesławski z serwisu eastbook.eu. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Bartosz Tesławski (serwis eastbook.eu)
Data emisji: 2.08.2018
Godzina emisji: 16.43

kw/mk

Czytaj także

Dlaczego służby Erdoğana porywają Turków za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 18:00
Agenci tureckiego wywiadu dokonują poza granicami swojego państwa porwań członków ruchu islamskiego duchownego Fethullaha Gülena. Znane są już przypadki takich uprowadzeń, m. in. na Ukrainie, w Azerbejdżanie, Kosowie, a ostatnio – w Mongolii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe porozumienie nuklearne na linii USA – Iran?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 18:15
Donald Trump wyraził w gotowość spotkania z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Amerykański prezydent mówi o możliwości negocjacji nowego porozumienia nuklearnego z tym Krajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kogo niepokoi wzmacnianie chińskiej armii?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 13:20
1 sierpnia 1927 roku, w czasie rewolucji socjalistycznej w Chinach, powołana została chińska Armia Czerwona, która później zmieniła się w funkcjonującą obecnie Chińską Armię Ludowo-Wyzwoleńczą.
rozwiń zwiń