X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Rosja szykuje się do wojny?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 17:42
Na rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Wostok-2018 z udziałem 300 tysięcy żołnierzy. Według ministerstwa obrony Rosji ćwiczeń o tej skali nie organizowano od czasu sowieckich manewrów Zapad-81 w 1981 roku. 
Audio
  • Czy Rosja szykuje się do wojny? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Manewry Wostok-2018
Manewry Wostok-2018Foto: PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

putin merkel 1200.jpg
Co przyniosą rozmowy Putin-Merkel?

Ćwiczeniami Wostok-2018 (Wschód 2018) dowodzi minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Zaangażowanych zostanie ponad 1000 samolotów, śmigłowców i aparatów bezzałogowych, do 36 tysięcy czołgów, transporterów opancerzonych i innych pojazdów oraz do 80 okrętów i jednostek pomocniczych. 

W manewrach biorą udział zgrupowania dwóch okręgów wojskowych Rosji: Centralnego i Wschodniego, a także siły Floty Północnej, Floty Pacyfiku, wojsk powietrznodesantowych oraz lotnictwo transportowe i dalekiego zasięgu sił powietrzno-kosmicznych. Założono, że siły te podzielone zostaną na dwie przeciwne strony – jedną grupę utworzą siły Centralnego Okręgu Wojskowego wraz z Flotą Północną, drugą – żołnierze Wschodniego Okręgu Wojskowego z Flotą Pacyfiku.

– O manewrach musi być głośno, ponieważ Rosja chce, aby wszyscy zaczęli się bać i traktowaną ją poważnie. Mało kogo stać, aby wyprowadzić na poligon 300 tysięcy żołnierzy. Jest to też element polityki wewnętrznej państwa, czyli dość silnej militaryzacji systemu społecznego i tego, że rosyjskie media pokazują, że państwo jest silne – tłumaczy Anna Maria-Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 

Aktywna faza ćwiczeń trwać będzie od 11 do 17 września. Pierwszy etap, trwający dwie doby, obejmuje planowanie, przygotowanie wojsk do prowadzenia działań bojowych i organizację współdziałania i zaopatrzenia. W drugim, pięciodniowym etapie, wojska przejdą do działań praktycznych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Anna Maria-Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 17.23

kw/gs

Czytaj także

Czemu służą chińskie inwestycje w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 17:45
Chiński prezydent Xi Jinping ogłosił wielki program inwestycji w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany Rosji wobec konfliktu w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:40
Na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży Syrii, trwają ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Uczestniczy w nich ponad 25 okrętów i statków pomocniczych oraz około 30 samolotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmieniło się USA 17 lat po 11 września?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 17:45
17. rocznica zamachów z na World Trade Center i Pentagon. Na ile silnie tamte wydarzenia tkwią w świadomości Amerykanów?
rozwiń zwiń