Z czego wynika wzmożenie działań przez FSB?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 17:35
Od tygodnia coraz częściej słyszymy o wykradaniu informacji, hackowaniu danych, truciu tych, którzy przeszli na drugą, zachodnią stronę.
Audio
  • Czy grozi nam nowa zimna wojna? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Łubianka -  potoczna nazwa siedziby FSB
Łubianka - potoczna nazwa siedziby FSBFoto: mgallar/Shutterstock.com

Sergiej Skripal i jego córka cudem przeżyli atak w Sailsbury w Wielkiej Brytanii. Jednak historia innego szpiega, Aleksandra Potiejewa, to opowieść o agencie uznanym za zabitego, ale, według najnowszych informacji dziennikarskich, wciąż żywego. Sam prezydent Władimir Putin w emocjach nazwał go "świnią", po tym, jak zdrada wyszła na jaw i wpadła amerykańska siatka agentów, na czele z Anną Chapman.

– Uciekinier z Rosji, oficer rosyjskich służb specjalnych, przekazał amerykańskim służbom wrażliwe dane na temat działaności obywateli Rosji na terenie USA. Konsekwencją tego jest wymiana szpiegów. Dzięki tamtej akcji FBI, wolność odzyskuje płk Skripal, który, jako agent służb brytyjskich, był osadzony w więzieniu. Został ułaskawiony i doszło do wymiany. Potiejew był uznany za zmarłego. Potwierdził to również prezydent Putin. Teraz media podają informację, że płk Potiejew świetnie się ma, żyje pod ochroną amerykanów i pod własnym nazwiskiem. Można to potraktować jako bardzo złośliwy gest wobec Władimira Putina – mówi Piotr Żochowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: Piotr Żochowski (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 3.10.2018
Godzina emisji: 17.23

ml

Czytaj także

"Po uśmiech Marysi". Pomóżmy chorej 5-latce

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:00
Od poniedziałku w Polskim Radiu trwa akcja charytatywna "Po uśmiech Marysi" na rzecz ciężko chorej córki jednego z naszych radiowych kolegów. U Marysi zdiagnozowany został guz mózgu - glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Po uśmiech Marysi". Licytacja zakończona!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 19:00
Od poniedziałku w Polskim Radiu trwała akcja charytatywna "Po uśmiech Marysi" na rzecz ciężko chorej córki jednego z naszych radiowych kolegów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co planują Władimir Putin i Aleksandar Vučić?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 17:45
"Wzrost napięć na Bałkanach" to główny temat spotkania prezydentów Rosji i Serbii w Moskwie jaki przedstawia Kreml.
rozwiń zwiń