Kto następcą Angeli Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 10:21
Kanclerz Merkel zapowiada odejście w 2021 roku. Na konferencji prasowej oświadczyła, że nie będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko przewodniczącej partii oraz że jej obecna kadencja na czele rządu jest już ostatnią.
Audio
  • Jakie będą Niemcy po rezygnacji Angeli Merkel? (zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Angela Merkel
Angela Merkel Foto: PAP/EPA/HAYOUNG JEON

W 2021 roku kiedy upłynie kadencja obecnego parlamentu nie będzie starała się już o żadne polityczne stanowisko. Merkel stwierdziła, że niedawne wybory do landtagów Bawarii i Hesji powinny służyć jako punkt zwrotny dla koalicji rządzącej.

W wyborach tych chadecja i socjaldemokraci ponieśli duże straty. Kanclerz powiedziała, że bierze odpowiedzialność za to, co się stało od czasu ubiegłorocznych wyborów do Bundestagu. Merkel dodała, że po tych wyborach i sporach w rządzie "nie można po prostu przejść do porządku dziennego". Zatem należy postawić pytanie: jeśli nie Merkel to kto?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Piotr Madajczyk (historyk, profesor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, Instytut Studiów Politycznych PAN, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 30.10.2018
Godzina emisji: 17.37

Czytaj także

Jak wyglądają Niemcy 28 lat po zjednoczeniu?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:35
Mija 28 lat od zjednoczenia Niemiec. 3 października 1990 roku Niemiecka Republika Demokratyczna została przyłączona do Niemiec Zachodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za zabiciem Jamala Khashoggiego?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:50
Dalszy ciąg tajemniczego zniknięcia Jamala Khashoggiego. Czy doniesienia o reformowaniu Arabii Saudyjskiej były mocno przedwczesne?
rozwiń zwiń