X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 18:00
Dziś w Brukseli odbyło się spotkanie ambasadorów 27 państw członkowskich akredytowanych przy instytucjach UE o Brexicie.
Audio
  • Kiedy poznamy datę Brexitu? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Na stole wciąż trzy scenariusze Brexitu.
Na stole wciąż trzy scenariusze Brexitu.Foto: shutterstock, Graphical_Bank

Wcześniej w świat popłynęły informacje, że jednak udało się uzgodnić podstawy porozumienia między brytyjskim rządem a Unią Europejską. Ale już głośno jest o tym, że polityczni przeciwnicy premier Teresy May mają sporo zastrzeżeń do umowy i będą ją chcieli storpedować. Zatem czy udało się czy nie?

– Porozumienie zostało przygotowane i, na razie, pozostaje niepodpisane przez negocjatorów unijnych i brytyjskich. Istotna jest teraz kwestia "sprzedania" go, mówiąc kolokwialnie, Wielkiej Brytanii przez premier May. Zgodnie z przeciekami, te warunki są bardzo trudne dla Brytyjczyków. Mówi się o różnym traktowaniu Irlandii Północnej i pozostałej części Zjednoczonego Królestwa. Co więcej, okres przejściowy, w którym Wielka Brytania, jako całość, musiałaby przestrzegać znaczącej liczby reguł unii celnej, w zasadzie byłby otwarty. Nie ma tu określonej daty końcowej. Warunki wyjścia też musiałyby być ustalane z UE, bo Brytyjczycy nie mają tu mechanizmu jednostronnego wypowiedzenia tej umowy. Szalenie trudne będzie przekonanie do tego twardych brexitowców, ale i wielu zwolenników pozostania w Unii zauważa, że byłby to status kolonialny, nie dający Londynowi żadnego głosu w Europie, a z drugiej strony zmuszający Wielką Brytanię do przestrzegania reguł unijnych – komentuje Krzysztof Winkler z grupy Britannia UW.

Z jakimi konsekwencjami musi się liczyć Theresa May po podpisania umowy z UE w jej obecnym kształcie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Krzysztof Winkler (grupa Britannia Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 14.11.2018
Godzina emisji: 17.22

ml

Czytaj także

Negocjacje w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 14:00
Ministrowie do spraw europejskich 27 krajów przyjęli w poniedziałek wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią, dotyczące okresu przejściowego po Brexicie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak najbliższe wybory zmienią Francję?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 18:00
Obecna sytuacja we Francji przed zbliżającymi się wyborami europejskimi, doskonale obrazuje trwający w Unii spór między zwolennikami i przeciwnikami integracji europejskiej.
rozwiń zwiń