X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wynika z raportów klimatycznych?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:00
Wysiłki mające na celu powstrzymanie zmian klimatycznych na ziemi są nie wystarczające – wynika z opublikowanego przez ONZ raportu klimatycznego.
Audio
  • Zmiany klimatu. Co przyniosą kolejne lata? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Dymiące kominy elektrociepłowni Siekierki w Warszawie (28.11.2018)
Dymiące kominy elektrociepłowni Siekierki w Warszawie (28.11.2018)Foto: PAP/Jacek Turczyk

Wskazuje on miedzy innymi na to, że po czterech latach stabilności ponownie mamy do czynienia ze wzrostem emisji CO2. Raport został opublikowany tuż przed szczytem klimatycznym COP24, który w grudniu ma odbywać się w Polsce. Ponadto termin publikacji zbiega się z tym, że dziś Komisja Europejska przedstawi długoterminową strategię klimatyczno-energetyczną, która określi ścieżkę dochodzenia do neutralności węglowej UE do 2050 roku.

Dokument o ogromnym znaczeniu dla gospodarek państw członkowskich – zwłaszcza tych, które opierają swoją energetykę na węglu ma także być dyskutowany m.in. na grudniowym szczycie klimatycznym COP24. 

O tym, kto może czerpać korzyści z walki z globalnym ociepleniem, a także kto powinien za nią zapłacić Ernest Zozuń rozmawiał ze swoim gościem Tomaszem Sommerem. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: Tomasz Sommer (dwutygodnik "Najwyższy Czas!") 
Data emisji: 28.10.2018 
Godzina emisji: 17.23

gs


Czytaj także

Konferencja klimatyczna. Jak ochronić świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:15
"Chrońcie świat!" – takim okrzykiem, z zaaranżowanej na otwarcie klimatycznej konferencji manifestacji dzieci, rozpoczęło się to międzynarodowe spotkanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy człowiek jest w stanie zapanować nad klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 13:00
"Nie możemy dopuścić do ocieplenia klimatu o 2 stopnie Celsjusza. 1,5 stopnia to maksimum i w tym celu trzeba ograniczyć emisję CO2 o 45% do 2030 roku." – czytamy w raporcie międzyresortowego zespołu ds. zmiany klimatu (IPCC).
rozwiń zwiń