Paul McCartney w Trójce: musimy walczyć o klimat, bo zapłacą za to nasze dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 18:10
– Mam nadzieję, że konferencja w Katowicach spowoduje, że temat wróci na czołówki gazet – mówił na antenie Trójki w dzień swojego krakowskiego koncertu Paul McCartney, nawiązując do szczytu klimatycznego COP24.
Audio
  • Paul McCartney przed koncertem w Krakowie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Paul McCartney podczas koncertu
Paul McCartney podczas koncertuFoto: Shutterstock

W poniedziałkowy wieczór, w krakowskiej Tauron Arenie wystąpił Paul McCartney. Przed tym koncertem legendarny artysta rozmawiał z szefem redakcji muzycznej radiowej Trójki  Piotrem Metzem! Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, z którego można się dowiedzieć także, jak muzyk przygotowuje się na spotkanie z polskimi fanami.

***

Koncert Paula McCartneya w Krakowie to znakomita okazja dla Brytyjczyka, by po raz pierwszy odwiedzić dawną siedzibę polskich królów. Artysta gościł już w naszym kraju na koncercie w Warszawie w 2013 roku w ramach trasy "Out There".

Paul McCartney: "Odwiedzanie nowych miejsc to zawsze świetna zabawa! To bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomaga zachować świeżość umysłu. Zawsze chciałem zobaczyć Kraków ponieważ słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Świetnie się bawiliśmy podczas naszej ostatniej podróży do Polski, więc wiemy, że będzie to kolejna wyjątkowa noc dla nas. Nie możemy się doczekać powrotu. Get ready to rock, Poland!".

Koncerty Paula McCartneya spełnią wszelkie oczekiwania jakie można mieć wobec rockowego show: prawie 3 godziny z najlepszymi utworami z przełomu ostatnich 50 lat; dziesiątki piosenek z solówkami w wykonaniu Paula; niezapomniane kawałki Wings i The Beatles, które ukształtowały ścieżki dźwiękowe naszego życia.

Paul McCartney i muzyce jego zespołu koncertowali we wszystkich zakątkach świata: w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii. Uświetniali takie miejsca jak: scena pod rzymskim Koloseum, moskiewski Plac Czerwony, Pałac Buckingham czy Biały Dom. Wystąpili również na darmowym koncercie w Meksyku dla ponad 400 000 ludzi, w San Francisco w Candlestick Park, gdzie The Beatles zagrali swój ostatni koncert w 1966 roku, na pustyni w Kalifornii podczas historycznego festiwalu Desert Trip, w wypełnionym po brzegi klubie Pappy & Harriet Pioneertown, a dzięki transmisji na żywo ich występ można było zobaczyć nawet w kosmosie!

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Rozmowę prowadził:
 Piotr Metz
Gość: Paul McCartney
Data emisji: 3.12.2018
Godzina emisji: 17.23

mat. prasowe/kw