X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzy scenariusze w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 17:30
Brytyjski rząd zdecydował w poniedziałek o odłożeniu w czasie planowanego na wtorek głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem treści umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, obawiając się wysokiej porażki w parlamencie, która osłabiłaby pozycję premier Theresy May. 
Audio
  • Problemy Theresy May (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Theresa May
Theresa May Foto: ActionPix/Shutterstock.com

Wczoraj brytyjska premier musiała odwołać zaplanowane na dziś głosowanie, w którym posłowie mieli zatwierdzić lub odrzucić jej porozumienie o wyjściu ze Wspólnoty. Skala buntu – zarówno w lawach opozycji, jak i partii rządzącej – byla zbyt wielka, a układ nie dostałby zielonego światła. Część posłów domaga się renegocjacji umowy z Unią. 

Theresa May przekonywała parlamentarzystów do prac nad przyjęciem umowy brexitowej. Powiedziała, że ci, którzy nadal się nie będą zgadzać, muszą wziąć za to odpowiedzialność. "Więc jeśli chcecie, aby drugie referendum obaliło wynik pierwszego, bądźcie uczciwi, że to ryzyko znowu podzieli kraj" – powiedziała Theresa May. 

Część polityków – zarówno z opozycji, jak i z partii rządzącej – domagało się, by premier otworzyła na nowo negocjacje z Unią. Przedstawiciele Wspólnoty podkreślali jak dotąd, że takie rozwiązanie jest wykluczone. By porozumienie, jakie rząd wynegocjował z Brukselą, weszło w życie, najpierw musi ono uzyskać zielone światło od posłów. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 11.12.2018 
Godzina emisji: 17.22

kw/IAR

Czytaj także

Relacje USA-Turcja. Co oznacza konflikt wizowy?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 18:00
Po tym, jak tureckie władze aresztowały jednego z lokalnych pracowników amerykańskiego konsulatu w Stambule, USA wstrzymały wydawanie większości wiz dla Turków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 17:54
O spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Helsinkach mówi cały świat. Postawę prezydenta Stanów Zjednoczonych media oceniają jednak negatywnie.
rozwiń zwiń