X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maratończycy uwięzieni na Antarktydzie. Kiedy będą mogli wrócić?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 17:49
Piotr Suchenia, zwycięzca ekstremalnego maratonu, wraz z innymi uczestnikami utknął na Antarktydzie z powodu burzy śnieżnej. Temperatura odczuwalna przy takiej wichurze może dochodzić do - 50 st. Celsjusza. 
Audio
  • Piotr Suchenia utknął na Antarktydzie (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: polarman/Shutterstock

Piotr Suchenia wygrał Antarctic Ice Marathon i uzyskał czas 3:49.18. Z maratończykiem udało się skontaktować jego żonie. – Przekazał mi bardzo szybką i krótką informację, że są cali i zdrowi, natomiast czekają, kiedy będą mogli wylecieć z Antarktydy. W Punta Arena, skąd wylatywali organizatorzy i uczestnicy, wiart osiąga prędkość do 60 km/h i samolot nie może po nich wylecieć – mówi Iwona Suchenia, żona maratończyka.

W jaki sposób powinno się zabezpieczać przed takim mrozem? – Zimno zimnu nie jest równe. W zależności od tego, czy jest, np. wilgotne powietrze lub wiart, to odczucie temperatury jest inne. Dobra jest kurtka membranowa, która nas bardzo dobrze ochroni przed warunkami atmosferycznymi, a z drugiej strony będzie oddychała – dodaje Joanna Ukleja, kursylawinowe.pl.

Jakie są granice ludzkiej wytrzymałości i jak przetrwać w ekstremalnych warunkach pogodowych? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału: Ewa Dudzińska
Data emisji: 17.12.2018 
Godzina emisji: 16.45

kg/gs