X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityczne starcie Donalda Trumpa i Nancy Pelosi

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:00
– W Waszyngtonie mamy do czynienia z ciągłym przeciąganiem liny, kto jest ważniejszy. Przez wiele lat prezydent był numerem jeden, walka o dominację w świecie politycznym zaczęła się od czasów Nixona – powiedział prof. Zbigniew Lewicki, politolog i amerykanista.
Audio
  • Nowa Izba Reprezentantów rozpoczęła kadencję (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kapitol
KapitolFoto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Andrea Izzotti

Po raz pierwszy zbiera się nowo wybrana Izba Reprezentantów USA, w której po listopadowych wyborach większość odzyskali Demokraci. Oczekuje się, że na inauguracyjnej sesji na nową przewodniczącą zostanie wybrana demokratyczna kongresmenka Nancy Pelosi.

– Donald Trump i Nancy Pelosi to dwie silne osobowości, które mają zwolenników i przeciwników. Żadne z nich nie ma ochoty zrobić nawet pół kroku wstecz, a to źle wróży dla sceny politycznej w Waszyngtonie – dodał prof. Zbigniew Lewicki.

Na ile nowy układ polityczny w amerykańskim Senacie wpłynie na wewnętrzną i zewnętrzną politykę Stanów Zjednoczonych? Na ile może zmienić się spojrzenie USA na Europę, na Europę Wschodnią, na Polskę i na Rosję? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Ernest Zozuń 
Gość: prof. Zbigniew Lewicki (politolog, amerykanista, UKSW)
Data emisji: 3.01.2019
Godzina emisji: 16.49

kg/mk