X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przygotować się do zimowej jazdy?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 17:26
W zimę temperatura spada mocno poniżej zera, a śnieg nie ułatwia jazdy. Wyruszając w trasę samochodem powinniśmy przygotować się na ciężką drogę po zasnieżonych i oblodzonych ulicach.
Audio
  • Czy umiemy jeździć autem zimą? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LeManna/Shutterstock

O tej porze roku przejechanie kilku kilometrów może zająć znacznie więcej czasu niż wiosną. Co należy sprawdzić wyruszając w trasę zimą? – Podstawową rzeczą przed wyjazdem jest sprawdzenie trasy, którą będziemy jechać. Jakiej ma klasy odśnieżania? Teraz można to sprawdzić w internecie – powiedział Łukasz Zboralski, redaktor naczelny portalu brd24.pl.

Co w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić w naszym aucie przed rozpoczęciem jazdy? – Po wypadkach drogowych, my, jako policjanci sprawdzamy, czy, przykładowo, wycieraczki były sprawne i czy działały prawidłowo. Niektórzy to zaniedbują, np. okazuje się, że nie mają płynu w spryskiwaczach i z tego powodu nie zauważają pieszego lub przeszkody – dodaje podinsp. Radosław Kobryś z Wydziału Ruchu Drogowego KGP.

Jakie przyrządy warto zabrać ze sobą w trasę? Co pomoże nam odkopać się ze śniegu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 10.01.2019
Godzina emisji: 16.38

kg/ml

Czytaj także

Najbardziej kultowa droga świata, czyli podróż Route 66

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 12:00
Otwarta 11 listopada 1926 roku Droga 66, zwana również Drogą Matką, to ponad 2 tysiące mil asfaltu łączącego ze sobą wschodnią i zachodnią część USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noclegownie dla bezdomnych – zimowe centrum pomocy potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 08:00
Niskie temperatury dają się we znaki osobom bezdomnym. W sobotę zmarło 6 osób z powodu wychłodzenia. Łódzkie Towarzystwo im. św. Brata Alberta pracuje na pełnych obrotach, by pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kotka, która podróżowała samolotem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 18:00
Kot-podróżnik został znaleziony na pokładzie samolotu lecącego z Lublina do Warszawy. Śpiącego pasażera na gapę zauważyła jedna z pasażerek, która chciała położyć swój bagaż pod fotelem.
rozwiń zwiń